مکان فعلی :

اخبار برگزیده:
۱۳۹۸/۰۲/۱۳

با حضور سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان:

بخشداری اسفندقه در شهرستان جیرفت افتتاح شد

بخشداری اسفندقه در شهرستان جیرفت به صورت رسمی افتتاح و شهاب شهابی به عنوان اولین سرپرست بخشداری این بخش معرفی شد.

بخشداری اسفندقه در شهرستان جیرفت به صورت رسمی افتتاح و شهاب شهابی به عنوان اولین سرپرست بخشداری این بخش معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمد صادق بصیری در این مراسم گفت: بخش شدن اسفندقه نتیجه یک فرآیند طولانی و کار کارشناسی در سطح شهرستان، استان و کشور بین دستگاه های ذیربط بوده و مهمترین عامل در به نتیجه رسیدن این طرح، حمایت و درخواست مردم منطقه بوده است.سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به نقش مردم در توسعه مناطق مختلف تصریح کرد: کار اصلی در اسفندقه از امروز آغاز می شود و مسئولین باید خود را موظف به خدمت رسانی به مردم بدانند.
وی با تأکید بر پتانسیل های مختلف منطقه اسفندقه اظهار داشت: اسفندقه دارای ظرفیت زیادی در حوزه های کشاورزی، معدنی و صنعت قالی سرخ است و به نوعی بهشت معادن جنوب استان محسوب می شود.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گفت: وجود تعداد زیادی از نیروهای رزمنده، جانباز، ایثارگر و جمعی از شهدا در منطقه اسفندقه، سند حمایت مردم این منطقه در دفاع از نظام جمهوری اسلامی است.
دکتر بصیری با اشاره به کمبودهای بخش اسفندقه در حوزه زیرساختها تصریح کرد: بخشدار جدید باید از ظرفیت همه نیروها فارغ از هرگونه خطی کشی برای توسعه اسفندقه استفاده کند.

فرماندار جیرفت نیز در این مراسم با اشاره به خصوصیات جمعیتی و جغرافیایی منطقه گفت: بخش اسفندقه با 3472 کیلومتر وسعت و 13751 نفر جمعیت، دارای 114 آبادی و 68 روستای بالای 20 خانوار است.
ابوذر عطاپور با اشاره به خدمات مختلف دولت تدییر و امید در بخش اسفندقه تصریح کرد: دولت های یازدهم و دوازدهم در حوزه دهیاری ها ،بالغ بر 4 میلیارد تومان، در حوزه راهداری بیش از هفت و نیم میلیارد تومان، در حوزه راه و شهرسازی بالغ بر 12 میلیارد تومان و در حوزه های کشاورزی و بهداشتی بیش از 8 میلیارد تومان خدمات به مردم اسفندقه ارائه کرده است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان؛ صبح روز پنجشنبه 12 اردیبهشت ماه 98 در مراسمی با حضور دکتر بصیری سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان، معاون اداره کل تقسیمات کشوری وزارت کشور، امام جمعه جیرفت، نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس، مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری و جمعی از مسئولین، بخشداری اسفندقه افتتاح و شهاب شهابی به عنوان اولین سرپرست این بخشداری معرفی شد.
بخش اسفندقه در 70 کیلومتری شهرستان جیرفت قرار دارد و به دلیل منابع عظیم معدنی به بهشت معادن جنوب معروف است. صنعت قالی بافی سرخ در این منطقه و همچنین پتانسیل های کشاورزی از جمله ویژگی های بارز اسفندقه می باشد.


منبع : معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲