مکان فعلی :

اخبار برگزیده:
۱۳۹۷/۱۲/۱۵

سازمان های مردم نهاد، سربازان فعال جبهه اجتماعی هستند

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: سازمان های مردم نهاد به عنوان سربازان فعال در جبهه اجتماعی، نقش بی بدیلی در رفع آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد دارند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: سازمان های مردم نهاد به عنوان سربازان فعال در جبهه اجتماعی، نقش بی بدیلی در رفع آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد دارند.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمد صادق بصیری در هفتمین جلسه توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کرمان افزود: سازمان های مردم نهاد به عنوان سربازان جبهه اجتماعی در تمامی مسائل می توانند حضور فعالی داشته باشند و گره از مشکلات و آسیب های اجتماعی باز کنند.
وی با اشاره به فعالیت سازمان ها و تشکل های مردمی متعدد در حوزه آسیب های اجتماعی و مواد مخدر تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد در صیانت شخصی و شغلی از آسیب دیدگان مواد مخدر نقش بارزی دارند.
دکتر بصیری در این نشست با اشاره به حمایت دولت از سازمان های مردم نهاد اظهار داشت: دولت می تواند در زمینه تأمین اعتبارات و همچنین حمایت های معنوی و قانونی از سازمان های مردم نهاد اقدام کرده  و زمینه فعالیت آنها را فراهم کند.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با تأکید بر محوریت مردم در تمامی امور افزود: نقش رسانه ها در آوردن سازمان های مردم نهاد و سمن ها به میان مردم و همچنین آموزش و اطلاع رسانی بسیار مهم است.
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی استانداری کرمان نیز در این جلسه گفت: دفاتر تسهیل گری به عنوان یک نهاد پایدار در محلات و نقاط آسیب پذیر شهر کرمان فعالیت دارند و سایر نهادها و دستگاه ها می توانند از اطلاعات این دفاتر استفاده کنند.
زهرا موسی پور با اشاره به ترکیب خاص جمعیتی محله های آسیب پذیر شهری افزود: ترکیب جمعیتی خاص این محلات به گونه ای است که 80 درصد این محلات در معرض آسیب های اجتماعی هستند و انجام طرح های مختلف فرهنگی و اجتماعی در این محلات، به هویت دهی مردم کمک می کند.
مشاور استاندار در امور رسانه و روابط عمومی نیز در این جلسه با اشاره به لزوم ارتباط بین سازمان های مردم نهاد و رسانه ها گفت: ارتباط بین رسانه ها، مسئولین سازمان های مردم نهاد و کارشناسان در حوزه های مختلف باید به سمت تحلیل و تولید محتوای آموزشی برای مردم حرکت کند.
عباس تقی زاده تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد می توانند از ظرفیت خانه های مطبوعات استان برای اطلاع رسانی فعالیت های خود استفاده کنند و حضور رسانه های مکتوب در این عرصه می تواند به کاهش آسیب های اجتماعی جامعه کمک کند.
در این جلسه گزارشی از عملکرد سازمان اندیشه ورز و فعالیت سازمان های مردم نهاد در حوزه اعتیاد و همچنین طرح پایدارسازی شغلی بهبودیافتگان اعتیاد ارائه و در مورد آنها بحث و تبادل نظر شد.


منبع : معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲