معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان بر عزم همگانی در ریشه کنی بی سوادی تاکید کرد و گفت: آموزش و پرورش به عنوان مجری طرح شتاب بخشی سواد باید بین دستگاه های مرتبط مدیریت کرده و نسبت به اجرای طرح شتاب بخشی سواد همچون گذشته اهتمام ورزد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ذکا اسدی صبح یکشنبه در ستاد پشتیبانی سواد آموزی در سالن پیامبراعظم(ص) استانداری، با اشاره به برگزاری جلسه خرداد سال جاری و انعقاد تفاهم نامه و قراردادها در خصوص تصویب شتاب بخشی سواد توسط استاندار کرمان،افزود: سند شتاب بخشی سواد  تدوین و محور اجرای برنامه ها مشخص شده است که امید می رود تا پایان سال 96 بی سواد در استان کرمان ریشه کن شود.
وی امنیت و سواد آموزی را از اولویت های همه شهرستان ها دانست و یادآورشد: همه مجریان استان در خدمت این مسئله بوده و یکی از نکات مثبت ارزیابی عملکرد فرمانداران و بخشداران اجرای درست طرح شتاب بخشی خواهد بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: امید می رود سرشماری نفوس و مسکن  سال 95 که با استقبال مردم همراه بوده، صحت و سقم آمار در جهت اتخاذ تصمیمات دقیق تر کمک نماید.
ذکااسدی ضمن قدردانی از کلیه دستگاه های اجرایی استان که تعامل خوبی در اجرای این طرح داشته اند، افزود: همه ارگان های فوق می توانند از ظرفیت های موجود و بستر های موجود دستگاهی استفاده کنند.
وی نقش بسیج را در زمینه ریشه کنی بی سوادی، بسیار پر رنگ دانست و خاطر نشان کرد: پایگاه های بسیج محلات و سازندگی باید پرچمدار عمل به منویات رهبری باشند و در سال اقدام و عمل محکم تر و با انگیزه تر در این مسیر گام بردارند.
جانشین ستاد سواد استان گفت: علما و روحانیون هم باید در زمینه فرهنگ سازی این مهم و اینکه این کار جز خیرات و صدقات است، بیش از پیش تلاش نمایند.
ذکا اسدی با اشاره به اینکه ریشه زبان فارسی و عربی یکی است و این انگیزه خوبی برای سواد آموزی است، عنوان نمود: انگیزه های شرعی و عرفی را می توان در مردم تقویت و در این زمینه هم بی سوادان و کم سوادان را تشویق نمود.