به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ذکاء اسدی صبح یکشنبه در ستاد استانی اربعین حسینی که در سالن پیامبراعظم(ص) استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه تمام اقدامات در فرصت کوتاه برای اربعین حسینی به عشق امام حسین (ع) در حال انجام است، افزود : همه مدیران و کارشناسان به تناسب وسعشان تلاش کرده اند که قطعا اجرشان کمتر از زائرین اربعین نخواهد بود.
وی یادآور شد: امروز شیعه در خاورمیانه از حزب‌الله لبنان تا افغانستان حسین‌وار  علیه کفر و نفاق می‌جنگد و خون جوشان امام حسین (ع) موجب شده است عده‌ای در ایران زینب‌وار پیاده به سمت کربلا راهپیمایی کنند که این نمود نهضت شیعه است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه سال گذشته داعش برای زائرین اربعین حسینی خط و نشان کشیده بود، خاطرنشان کرد: به لطف الهی و برکت خون سیدالشهدا (ع) هیچ اتفاقی برای زائران نیفتاد و این در کل جهان اسلام برنامه خاصی است که زنده بودن تشیع را در جهان نشان می‌دهد.
ذکاء‌اسدی به ثبت نام 40 هزار نفر متقاضی شرکت در راهپیمائی اربعین حسینی از استان کرمان اشاره کرد و گفت: محل عبور زوار پاکستان و افغانستان از استان کرمان می باشد که در این راستا از سوی دستگاه‌های مختلف برای پذیرایی از این افراد، تدابیری خاص اندیشیده شده است.
وی با تاکید براینکه باید تناسب بین تعداد افراد ثبت‌نام شده، صدور ویزا و حجم حمل و نقل برای راهپیمایی اربعین حسینی صورت گیرد، افزود: شایسته نیست افرادی که در راهپیمائی اربعین حسینی نام‌نویسی نموده اند به دلیل مشکل صدور ویزا یا حمل و نقل نتوانند در این آیین شرکت نمایند.
جانشین ستاد استانی هماهنگی اربعین حسینی یادآورشد: ارائه آموزش‌های لازم مسائل بهداشتی و مسائل امنیتی، تروریستی و بیو تروریستی در دستور کار نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی قرار گیرد.
 ذکاءاسدی با اشاره به اینکه مسائل تصادفات و ایمنی جاده ای باید به گونه ای تدبیر شود که آمار تلفات را به حداقل برساند، خاطرنشان کرد: اداره حمل و نقل و راهداری استان از بکارگیری خودروهای فرسوده که با مشکلات فنی مواجه هستند، برای حمل و نقل زائرین اربعین حسینی ممانعت نماید.