به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ذکا اسدی صبح شنبه در نخستین جشنواره اقتصاد مقاومتی بخش گلباف که به مناسبت میلاد باسعادت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) با حضور جمعی از مسئولین استان و استقبال پرشکوه مردم برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد، افزود: مهمترین اسوه مرضی رسول اکرم(ص)، اقداماتی است که در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی در بخش گلباف در حال انجام است.
وی با اشاره به حدیثی از امام جعفر صادق(ع) یادآورشد: باید مردم را با اخلاق و عمل نیکو به دین مبین اسلام جذب کرد بنابراین فعالیت اعضا خانه توسعه گلباف با محوریت بانک قرض الحسنه رسالت، می تواند بهترین معنای این فرمایش معصوم باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه رزم حسینی استاندار کرمان 3 سال گذشته خدمتش را در استان کرمان آغاز کرد، تصریح کرد: طرح مثلث توسعه اقتصادی با تکیه بر توان و سرمایه های مردمی و نظارت ائمه جمعه یکی از ابتکارات استاندار کرمان در راستای همگرایی ارکان حکومت برای توسعه استان بود.
ذکا اسدی با تبیین ثمرات و نتایج طرح مثلث توسعه اقتصادی در سراسر استان، خاطرنشان کرد: شهرستان قلعه گنج مهر ماه 93 طی تفاهم نامه ای فی مابین استانداری کرمان و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در کشور به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی مطرح و موجب شد تا مقام معظم رهبری در جلسات رسمی از مسئولین درخواست کنند از طرح های اقتصاد مقاومتی قلعه گنج بازدید نمایند.
وی با اشاره به طرح تقسیم بندی استان کرمان به هشت منطقه اقتصاد مقاومتی با مدیریت موسسات توانمند، گفت: این طرح طی 4 ماه گذشته در استان عملیاتی شده و بانک قرض الحسنه رسالت نیز در راستای مسئولیت اجتماعی خود، به عنوان مدیر معین بخش گلباف فعالیت خود را با راه اندازی خانه توسعه گلباف آغاز نموده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان از حسین زاده مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت کشور به عنوان شهید زنده و مدیری با تجربه یاد کرد که فعالیت اقتصادی خود را پس از انجام مطالعات توسط پژوهشکده سیاستگذاری علم فناوری و صنعت دانشگاه صنعتی شریف در بخش گلباف آغاز و محصولات مختلفی همچون مصنوعات چرمی، سبزیجات و گیاهان داروئی، وسایل الکترونیکی و ... تولید می کند.
ذکااسدی افزود: در گذشته برخی از پست های الکترونیکی با هزینه گزاف به کشور واردات می شد اما امروز نمونه همان توسط مردم گلباف تولید و با یک سوم قیمت به فروش می رسد و یقینا این اقدام می تواند نمونه والای اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری باشد.
وی اقتصاد مقاومتی را تنها راه برون رفت کشور از مشکلات عنوان کرد و یادآورشد: با تلاش مردم گلباف که در برابر بلایای طبیعی مقاومت کردند، می توان نتیجه واقعی و عملی اقتصاد مقاومتی را مشاهده کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به افتخارات (زهرا نعمتی) بانوی کماندار گلبافی که بر مشکلاتی همچون معلولیت، غلبه کرد، گفت: گلباف شهر مردان و زنان پرافتخاری همچون زهرا نعمتی و محمدحسین حسین زاده مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت است لذا هر یک از مردمان این منطقه می توانند در جنگ اقتصادی، هر یک قهرمان اقتصاد مقاومتی باشند.
ذکااسدی افزود: اگر امروز بخواهیم موفقیت های سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی را دنبال کنیم باید بیش از پیش تلاش کرد تا سطح معیشت و اقتصادی مردم را افزایش داد، در این صورت می  توان شاهد کاهش معضلات و آسیب های اجتماعی بود.
وی یادآور شد: بانک قرض الحسنه رسالت با همکاری مردم فعالیت های خوبی را در راستای اهداف والای اقتصاد مقاومتی در منطقه آغاز کرده است که امید می رود شعار هر خانه یک کارخانه در استان عملیاتی شود.