به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ذکاء اسدی صبح دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان به موفقیت های نسبی استان کرمان در حوزه درمان اعتیاد اشاره کرد و افزود: در استان کرمان در راستای برخورد با اشرار کارهای خوبی انجام شده است.
وی ضمن تقدیر از اقدامات مدیران، مسئولان، کارشناسان، فرمانداران، نیروی انتظامی و بهزیستی در راستای کاهش آسیب های ناشی از اعتیاد، عنوان کرد: ورود بسیج به عرصه مبارزه با مواد مخدر را گرامی می داریم زیرا هر جا که نیروهای مردمی ورود یافته اند، نتایج کارهای دولتی نیز افزایش یافته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه اقدامات مقابله ای با مواد مخدر همواره در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی انجام شده است، عنوان کرد: آنچه در دولت تدبیر و امید در استان کرمان مورد تاکید قرارگرفته، این است که تا با همکاری همه مدیران کارهای مقابله با مواد مخدر به پیشگیری، درمان و اشتغال وایجاد کسب و کار متمرکز شود.
ذکاء اسدی تصریح کرد: کارهای دولتی خوب است اما نیاز به بودجه دارد که سیکل اجرای آن نیز زمان بر است اما با نگاه استاندار کرمان، این استان به هشت زون اقتصادی تقسیم بندی شده  و موسسات بزرگ توسعه ای و مدیریتی وارد شده اند که آمادگی دارند کارهای بزرگی را انجام دهند  و می توان از  ظرفیت این معین ها برای کاهش آسیب های ناشی از مواد مخدر نیز استفاده کرد.
وی یادآور شد:در گذشته هیچ مرکزماده 16 در استان وجود نداشت اما در سال های اخیر  این مرکز در کرمان راه اندازی شده، در شرق استان در این زمینه کارهای خوبی شده و در غرب نیز آمادگی لازم برای ایجاد مراکز ماده 16 وجود دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با بیان اینکه رابطه بین اشتغال و اعتیاد همواره برعکس بوده است، گفت: اگر کارکنان قوای جسمی داشته باشند بهتر می توانند کارها را انجام دهند.