معاون سیاسی، امنیتی  و اجتماعی استانداری کرمان با بیان اینکه در مبارزه با قاچاق کالا و ارز به هیچ وجه نباید انرژی خود را صرف واحدهای کوچک  نمایان کرد، گفت: در مسیر مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید فعالیت های اطلاعاتی و اطلاعاتی عملیاتی را انجام داد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ذکاء اسدی پیش از ظهر دوشنبه در  کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی، نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان که در سالن پیامبراعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد، افزود: نیروهای مربوطه فی البداهه با واحدهای کوچک صنفی برخورد نکنند و این مسئولیت را بر عهده اتاق اصناف بگذارند.
وی بر برخورد با باندهای بزرگ و سرباندها و کسانی که این شبکه های مافیایی را شکل می هند، تاکید کرد و ادامه داد: نیروهای مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید به روز باشند زیرا قاچاقچیان سعی می کنند تا از فضاهای مجازی نیز استفاده کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: منابع اطلاعاتی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نباید در استان باشند بلکه باید درسیستان و بلوچستان و هرمزگان باشند.
ذکا اسدی افزود: کالاهای قاچاقی که در استان ماندگار شوند در انبارها نگهداری می شوند که می توان این انبارها را شناسایی کرد.
وی ادامه داد: در راه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تنها برخورد مستقیم امنیتی و انتظامی نداریم و با پیگیری تدابیر اقتصادی از جمله تعرفه گذاری می توانیم برای ورود و خروج  کالا  به روش های خوبی مجهز شویم.