معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان امر سوادآموزی را اولویت دوم کاری فرمانداران سراسر استان دانست و گفت: دستگاه‌های ذیربط که از اجرای سند شتاب بخشی سواد آموزی عقب هستند، هر چه سریع تر پیگیری‌های لازم را انجام دهند.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ذکاء‌اسدی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان که با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و جمعی از نمایندگان دستگاه‌های ذیربط برگزار شد، از تدوین و اجرای سند شتاب بخشی سواد آموزی در استان کرمان خبر داد و افزود: در این راستا با دستور استاندار کرمان و تلاش اداره کل فرهنگی اجتماعی استانداری و اداره کل آموزش و پرورش استان موافقت‌نامه‌هایی با دستگاه های ذیربط منعقد شده است.
وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های ذیربط که از اجرای سند شتاب بخشی سواد آموزی عقب هستند، هر چه سریع تر پیگیری‌های لازم را انجام دهند تا بتوان به موقع گزارشات به استاندار ارائه شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان به معرفی کرمان به عنوان سومین استان پایلوت اقتصاد مقاومتی در سفر ریاست جمهوری و هیات دولت به استان اشاره کرد و یادآورشد: در استان پایلوت اقتصاد مقاومتی نیازمند حرکت جدی در زمینه ریشه‌کنی بیسوادی هستیم لذا به فرمانداران سراسر استان توجه به این مبحث ابلاغ شده است.
ذکا اسدی برپایی امنیت را یکی از اولویت کاری فرمانداران در قالب جلسات شورای تامین عنوان کرد و گفت: امر سوادآموزی اولویت دوم کاری فرمانداران سراسر استان قرار دارد بنابراین انتظار می رود دستگاه های مربوطه نیز این امر را در اولویت کاری خود قرار دهند.
وی افزود: متاسفانه نقص آماری در کشور وجود دارد لذا در سرشماری باید از سمت نیازهای مردم وارد شد که این می تواند یکی از راه حل های این موضوع باشد.