به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ذکاء اسدی در آخرین کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان در سال 95 در خصوص توجه به سالمندان و فرهنگ سازی تکریم از ایشان؛ با اشاره به آموزه های دینی و عرفی جامعه، افزود:خانواده ها بایستی سالمندان را تکریم نمایند و این مهم از طریق علما، بزرگان و روحانیون امکان پذیر است.
وی با بیان اینکه  هر قدر هم دولت در خصوص امکانات و تجهیزات دولتی برای جایگاه سالمندان تلاش نماید، نمی تواند قشر وسیع سالمندان را پوشش دهد، گفت: آموزش، اساسی ترین نوع پیشگیری از وقوع بیماری ها و سایر مشکلات دوران سالمندی است.
معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استاندار اظهار داشت: این آموزش ها را می توان از مساجد آغاز نمود و با در اختیار گذاشتن جزوات آموزشی، به سلامت قشر سالمند جامعه کمک کرد .
ذکاء اسدی  توجه به روحیه شاد و جمعی سالمندان و هم چنین ورزش را از موارد مهم در خصوص سلامت آن ها دانست و گفت: مسئولین مربوطه باید برنامه ریزی لازم را در جهت نشاط و سلامت افراد جامعه باشند.
 رییس کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان در بخش دیگری از سخنان خود به آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: بحث تکدی گری و متکدیان فقط یک معضل نیست بلکه می تواند سرآغاز آسیب های اجتماعی دیگر باشد.
ذکاء اسدی با اشاره به شروع سال جدید و اهمیت زیبا سازی فضای شهر، اظهار داشت: حضور متکدیان چهره شهر را نازیبا می کند و باید برای ساماندهی متکدیان اقدامات لازم انجام شود.
وی گفت:اگر بتوانیم با فرهنگ سازی عمومی عدم کمک به متکدیان خیابانی را به عنوان یک  ضرورت اجتماعی به همشهریان و هم استانی های عزیز آموزش دهیم، به پیشگیری از آسیب های اجتماعی کمک شایانی خواهد شد.
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار، برخورد با متکدیان را وظیفه قطعی، قانونی و شرعی دانست و افزود: با ابلاغ به همه فرمانداران و بخشداران استان، جمع آوری متکدیان در همه ساعات شبانه روز به ویژه در ایام نوروز انجام می شود.