به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ذکاء اسدی پیش از ظهر سه شنبه در آئین تجلیل از دست اندرکاران دهه فجر انقلاب اسلامی که در سالن شهید مرتضوی استانداری برگزار شد، افزود: استان کرمان اگر امسال به عنوان یکی از استان های پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شد، امروز رتبه اول و ممتاز در این زمینه را دارد.
وی خاطرنشان کرد: اگر رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده اند که باید گزارش داد که در زمینه اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی چه اقداماتی انجام شده است ، در جلسه اخیر شورای اجتماعی کشور و رسیدگی به معضلات اجتماعی فرمودند در قلعه گنج کارهای خوبی انجام شده و سایر استانها باید چنین طرحی را پیاده کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان بیان کرد: انقلاب اسلامی با حضور مردم و رهبری داهیانه امام ایجاد شد و این انقلاب مردمی بود و اگر اقتصاد مقاومتی به معنای سپردن امور به دست مردم است باید گفت که این مهم در استان کرمان به نحو احسن اجرا شده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سال گذشته به خوبی برگزار شد، ادامه داد:  با زعامت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان و ابتکار و پشتکار استاندار کرمان و مجموع اقدامات انجام شده مسئولین امر ، میانگین حضور مردم استان در انتخابات بالاتر از میانگین کشوری بوده است.
ذکاء اسدی گفت: امسال نیز با توجه به اینکه استان کرمان به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده و امیدواری مردم را افزایش داده شاهد انتخاباتی سالم و امن خواهیم بود و مهمترین وظیفه ما این است که ضمن دعوت مردم به شرکت در انتخابات ، تلاش کنیم که انتخاب اصلح از سوی مردم انجام شود.
وی تاکید کرد: اگر افرادی که شایسته نیستند و تخصص و تعهد لازم را ندارند انتخاب شوند،  تمامی برنامه های عمرانی، سازندگی، فرهنگی و اجتماعی با مشکل روبرو می شود و این موضوع بر سرنوشت جامعه ما در در همه زمینه ها نیز تاثیر خواهد گذاشت .
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان اظهار داشت: براساس تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی باید افرادی را انتخاب کنیم که صفات انقلابی بودن را داشته باشند و دلشان برای استان و کشور و مردم بسوزد و همچنین افرادی انتخاب شوند که تعهد به گروه و جناح خاصی نداده باشند.
ذکاء اسدی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: مردم استان در مناطق شرقی با معضل ریزگردها مواجه هستند و استاندار کرمان تلاش‌های بسیاری را برای رفع این مشکل انجام داده و یا در دست اقدام دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان ادامه داد: ایام‌الله دهه فجر مورد تاکید امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی است و ملت ایران ؛ حتی افرادی که مسلمان نیستند این نظر را دارند که باید در برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر شرکت کنند.
ذکاء‌اسدی عنوان کرد: ایام‌الله دهه فجر در هر سال بهتر و با شکوه‌تر از سال قبل برگزار می‌شود و از همه دست‌اندرکاران ستاد دهه فجر استان کرمان قدردانی می‌کنم.