رئیس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: همزمان با سراسر کشور نام نویسی داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا از امروز 30/12/95 آغاز شد.
 
به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمان، حمید ذکااسدی در گفت و گویی اظهار داشت:همزمان با سراسر کشور نام نویسی داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا از امروز 30/12/95 آغاز شد و تا 96/1/6 به مدت 7 روز ادامه دارد.
 
وی از آمادگی کامل استان کرمان برای  برگزاری انتخابات  29 اردیبهشت ماه 96 خبر داد و بیان داشت:81 هیئت اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان کرمان طبق برنامه زمانبندی با تعامل مناسب و همدلی و همکاری بین هیئت های نظارت، فرمانداران و بخشداران در 23 شهرستان و 58 بخش تشکیل شد.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان عنوان کرد: از تاریخ 30/12/95 تا 6/1/96 طبق ماده 46 قانون ارسال اسامی و مشخصات داوطلبان به منظور بررسی سوابق آنها به مراجع قانونی صورت می گیرد.
ذکااسدی افزود:داوطلبان می توانند تا 16/1/96 گواهی سوپیشینه خود را تحویل دهند.
 
*******
 
صدور اطلاعیه شماره 4 ستاد انتخابات کشور در خصوص ثبت نام از داوطلبان شرکت در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا
 
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
اطلاعیه شماره (4)
به آگاهی عموم ملت شریف ایران اسلامی می رساند ، ثبت نام از داوطلبان شرکت در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از روز دوشنبه مورخ 30/12/1395 در فرمانداریها و بخشداریهای سراسر کشور آغاز و تا پایان وقت اداری روز یکشنبه مورخ 6/1/1395 ادامه خواهد یافت. همچنین به منظور تسهیل در امر ثبت نام، داوطلبان گرامی می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت، اقدام به پیش ثبت نام نموده و از دفاتر مزبور شماره رهگیری دریافت و از تاریخ 30/12/1395 شخصاً با در دست داشتن اصل مدارک زیر و شماره رهگیری به فرمانداری یا بخشداری مربوطه مراجعه و ثبت نام خود را تکمیل و نهایی نمایند.
مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام به شرح زیر می باشد:
1 -  اصل شناسنامه عکس دار و دو نسخه تصویر کلیه صفحات آن
2 -  اصل کارت ملی و تصویر آن
3 -  اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم برای مردان یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی طبق ماده 10 قانون نظام وظیفه عمومی و تصویر آن 
4 -  چهار(4) قطعه عکس جدید 4 × 3 
5 -  ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی معتبر فوق دیپلم یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای تا بیست هزار نفر جمعیت و ارایه اصل و یک نسخه تصویر مدرک لیسانس یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای بالای بیست هزار نفر جمعیت.
6 -  دارا بودن سواد خواندن و نوشتن برای داوطلبان شورای روستاهای تا دویست خانوار جمعیت و ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی دیپلم برای داوطلبان شورای روستاهای بالای دویست خانوار 
7 -  کسانی که در دوره های قبل عضو شورا بوده اند به شرطی که در همان محل کاندیدای عضویت در شورا باشند از شرط مدرک معافند .
8 -  اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفا از سمت یا شغل جهت مشمولین ماده 28 قانون.
9 -  اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری جانبازان، آزادگان و فرزندان شهدا جهت برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر 
10 -  ارائه اصل گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد.
ستاد انتخابات کشور