به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمان، نشست مشترک ستاد انتخابات استان کرمان با اعضای هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار شد.
حمید ذکااسدی رئیس ستاد انتخابات استان کرمان در این نشست اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا مهمترین رویداد در سال جاری است.
وی بیان داشت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری انتخابات یکی از دو رکن اصلی مردم سالاری دینی ماست و چشم جهانیان را به کشور ما خیره کرده است.
رئیس ستاد انتخابات استان کرمان ادامه داد: امیدوارم بتوانیم به نحوی انتخابات را برگزار کنیم که مورد رضایت خدا باشد و حفظ امانت و صیانت آرا مردم را انجام دهیم.
ذکااسدی عنوان کرد: انشاالله استان کرمان در سال جاری همچنان پیشرو و پرچمدار فعالیت های اقتصاد مقاومتی به ویژه در بخش تولید و ایجاد اشتغال باشد.
وی اضافه کرد: از اعضای هیئت اجرایی و اعضای هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان کرمان تشکر می کنم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان افزود: با توجه به پهناوری و وسعت استان کرمان 81 حوزه انتخابیه در 23 فرمانداری و 58 بخش داریم.
رئیس ستاد انتخابات استان کرمان ابراز داشت:  مقام معظم رهبری فرمودند «باید مر قانون رعایت شود» و به دنبال این هستیم که مر قانون را اجرا کنیم و اگر در جایی اشکالی وجود دارد باید مشکل را سریعا اصلاح کنیم و امانتدار رای مردم باشیم. 
ذکااسدی اضافه کرد: با توجه به حساسیت بالای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با هماهنگی بین هیئت های نظارت و هیئت های اجرایی می توانیم شاهد انتخاباتی سالم و امن باشیم.
وی خاطرنشان کرد: کارهای عمرانی و اقتصادی در استان کرمان باعث ایجاد امید در بین مردم شده است به طوری که میانگین مشارکت مردم در انتخابات سال گذشته بالاتر از میانگین کشوری بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان اظهار داشت: شوراهای اسلامی شهر و روستا با توجه به امکاناتی که در اختیار دارند، می توانند گام های موثری برای توسعه، پیشرفت و عمران بردارند بنابراین مردم استان کرمان باید انتخاب اصلح را داشته باشند.
ذکااسدی درباره بررسی صلاحیت داوطلبان ابراز داشت: بررسی صلاحیت ها بر اساس مستنداتی انجام می شود که از مراجع چهارگانه دریافت می کنیم و سعی ما بر این است که بر اساس مستندات نظر دهیم و امیدواریم هیئت های نظارت نیز بر اساس مستندات عمل کنند و مطمئنم انتخابات خوبی را با همکاری و هماهنگی یکدیگر رقم خواهیم زد.