معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با پیش بینی حضور گسترده مردم استان کرمان در این دوره از انتخابات، گفت: ما داشته ها و دارایی هایی را در استان داریم و نتایجی را از راهنمایی ها و ابتکارات انجام شده در استان به دست آورده ایم که می تواند مردم، مدیران و مسئولان را امیدوار کند.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ذکاء اسدی بعد از ظهر یکشنبه در نخستین شورای اداری سال جاری، افزود: شخصی مانند آیت الله جعفری را به عنوان نماینده ولی فقیه در استان داریم که مظهر وحدت و راهنمای همه ما هستند و همواره پشتیبان دولت بوده اند و راهنمایی های ایشان باعث پشت گرمی همه مدیران استانی شده است.
وی تاکید کرد: هر جا نقطه کوری درباره اختلافات و مشکلات در استان ایجاد می شد با راهنمایی های نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان برطرف می شد .
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان به ابتکارات استاندار کرمان نیز اشاره و بیان کرد: با مدیریت جهادی استاندار کرمان به موفقیت های چشمگیری در کشور دست یافته ایم و هر شخصیتی که در کشور مصاحبه و بازدید از استان داشته است از پیشتازی استان کرمان در زمینه اقتصاد مقاومتی، توسعه و افزایش سطح رفاه مردم اشاره کرده اند.
ذکاء اسدی با اشاره به انعقاد 76 هزار میلیارد تومان تفاهم نامه در قالب مثلث توسعه اقتصادی، گفت: 21 هزار میلیارد تومان آن از بودجه بخش خصوصی است.
وی عنوان کرد: تاکنون 700 طرح با 16.5 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است و با بهره برداری از این طرح ها، 20 هزار شغل ایجاد شده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان یاداور شد: تمامی وزارتخانه ها دنبال این هستند که در زمینه اقتصاد مقاومتی موضوعی را از خود نشان دهندو افتخار ما این است با ابتکار استاندار و همراهی مدیران شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج محقق شد و مورد تائید رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفت.
 
ذکاء اسدی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کرده اند که "کارهایی که در قلعه گنج انجام شده، خوب است و بایستی در 10 یا 15 جای دیگر اجرا شود و دستگاه های دیگر باید بروند ببیند و نمونه آن را اجرا کنند" که این موضوع افتخار بزرگی برای مدیران استان و مردم است.
وی با تاکید بر اینکه وضعیت امنیتی استان کرمان با وجود مباحث مواد مخدر، عبور اتباع بیگانه و موارد دیگر جز سه استان برتر کشور است، گفت: در آخرین موضوع، چهار دختر معصوم در بازه زمانی از هشت سال تا 11 سال در کشیتوئیه شهداد گم شده بودند که با سرعت شورای تامین استان و شهرستان تشکیل شد و نیروی انتظامی، هلال احمر، بسیج، مدیرکل امنیتی و انتظامی و سایر نهادها وارد عمل شدند و در اسرع وقت این افراد پیدا شدند که نشان از آمادگی بالای واحدهای امنیتی، انتظامی و امدادرسانی استان است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: طرح های سلامت استان نیز در زمینه امنیت غذایی نیز به خوبی ارائه شده و استاندار کرمان د ا ین زمینه لوح تقدیر از وزیر بهداشت دریافت کرده اند.
ذکاء اسدی با تاکید بر اینکه شعار ولایت و توسعه نیز در کشور نمونه شده است، گفت: این شعار باعث شده همه گروه های سیاسی استان نقط اشتراک داشته باشند و این امر موجب آرامش در استان کرمان و ایجاد اتحاد شد و درنهایت منجر به توسعه اقتصادی شد.
وی بیان کرد: نام استان در تارک توسعه کشور مانند یک ستاره می درخشد و باید مردم و مدیران امیدوار باشیم و این جز با مدیریت جهادی مدیران محقق نشده است.
رئیس ستاد انتخابات استان کرمان تاکید کرد: مدیران استانی باید به گونه ای تدبیر کنند که امکانات و افراد دولتی بی طرفی را در انتخابات رعایت کنند و از سوی دیگر نیز پشتیبانی کامل اجرای انتخابات با تمام توان محقق شود.
ذکاء اسدی از مردم نیز خواست در انتخاب اصلح به ویژه درشوراهای اسلامی شهر  و روستا دقت کنند زیرا این شوراها نقش کلیدی در عمران و توسعه مناطق استان دارند.
وی در ادامه سخنان خود گفت: تاکنون 246 نفر نیز انصراف داده اندو آمار دقیق در چند روز آینده مشخص می شود.
 رئیس ستاد انتخابات استان کرمان افزود: بعد از تشکیل هیات های اجرایی در بخش ها و شهرستان ها، مرحله حساس نام نویسی داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار شد و هم اکنون در حال بررسی صلاحیت ها و استعلامات هستیم و نتایج آن نیز  اعلام می  شود.
ذکاء اسدی با تاکید بر اینکه از 25 اسفندماه سال گذشته زنگ انتخابات در کشور زده شده است، گفت: کار نظارت، ارزیابی و پشتیبانی های مورد نیاز از قبل از این تاریخ آغاز شده است.
وی تاکید کرد: در این مرحله 17 هزار و 390 نفر برای شرکت در انتخابات ثبت نام کردند که کرسی های مورد نیاز 8 هزار و 913 کرسی بوده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان تعداد داوطلبان شهری را دو هزار و 216 نفر و تعداد کرسی های آن را 377 کرسی دانست و ادامه داد: تعداد داوطلبان روستایی نیز 15 هزار و 174 نفر بوده است و تعداد کرسی های روستایی نیز 8 هزار و 534 کرسی بوده است.
ذکاء اسدی تصریح کرد: از مجموع تعداد داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، یک هزار و  885 نفر زن و 15 هزار و 505 نفر مرد هستند.
وی به موضوع امید دادن به مردم نیز تاکید کرد و گفت: امید بخشی به آینده جامعه اصلی بسیار مهم است که ایجاد امید در جامعه در روایات دینی نیز مورد تاکید واقع شده است.
رئیس ستاد انتخابات استان کرمان بیان کرد: در انتخابات سال گذشته مردم استان کرمان درصدی بالاتر از میانگین عمومی کشور شرکت کننده در انتخابات بوده اند.