رئیس ستاد انتخابات استان کرمان در جلسه ستاد انتخابات گفت :  مانورهای لازم برای آموزش و آشنایی مردم با برگزاری انتخابات تمام مکانیزه توسط فرمانداری‌ها و کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان در دست انجام است.

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان کرمان، روز شنبه جلسه ستاد انتخابات استان کرمان به ریاست حمید ذکااسدی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و رئیس ستاد انتخابات استان و همچنین با حضور اعضای ستاد برگزار شد.

رئیس ستاد انتخابات استان در این جلسه اظهار داشت: امروز آخرین مهلت بررسی و رسیدگی هیئت‌های نظارت مرکزی استانی در خصوص شکایات داوطلبان رد صلاحیت شده انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است.

ذکااسدی ابراز کرد: هفدهم اردیبهشت ماه نیز اعلام نظر قطعی و نهایی هیئت نظارت انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا درباره کاندیداها صورت می‌گیرد.
وی ادامه داد: طبق ماده 51 قانون به مدت سه روز از 96/2/18 تا 96/2/20 انتشار آگهی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا انجام می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان یادآور شد: تبلیغات انتخاباتی داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز از 96/2/21 تا 96/2/27 به مدت 7 روز صورت می‌گیرد.

ذکااسدی اضافه کرد: در استان کرمان طبق آخرین آمار 17 هزار و 402 داوطلب برای رقابت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نام‌نویسی کردند که تاکنون 16 هزار و 491 نفر توسط هیئت‌های اجرایی تایید و 390 نفر هم رد شده‌اند و شمار داوطلبان رد صلاحیت شده از سوی هیئت‌های نظارت نیز 521 نفر بوده است و 573 داوطلب هم انصراف دادند.

وی افزود: انتخابات تمام مکانیزه در شهرهای بافت، بم، جیرفت، رفسنجان، زرند، سیرجان، شهربابک و کهنوج برگزار می‌شود و 444 شعبه اخذ رای در این شهرها دایر خواهد شد.
رئیس ستاد انتخابات استان کرمان ابراز داشت: مانورهای لازم برای آموزش و آشنایی مردم با برگزاری انتخابات تمام مکانیزه توسط فرمانداری‌ها و کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان کرمان در دست انجام است.

ذکااسدی خاطرنشان کرد: 2 میلیون و 122 هزار و 435 نفر واجد رای دادن در استان کرمان داریم و 50 هزار  188 نفر رای اولی هستند.
وی همچنین شمار شعب اخذ رای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان کرمان را 2 هزار و 697 شعبه ذکر کرد و اظهار داشت: 6 هزار و 444 شعبه اخذ رای در استان کرمان دایر می‌شود.

ذکااسدی با تاکید بر برگزاری قانونمند انتخابات و بی‌طرفی کامل در روند برگزاری انتخابات پیش‌رو گفت: کاندیداها و هواداران آنها اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند و همکاری لازم برای پیشگیری از بروز تخلفات انتخاباتی را داشته باشند.
وی با اعلام آمادگی کامل برای برگزاری تمام مکانیزه انتخابات در هشت شهر استان کرمان گفت: آموزش‌هایی در زمینه برگزاری انتخابات تمام مکانیزه از طریق صدا و سیما نیز ارائه می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان در پایان سخنان خود درباره شرایط رای دهندگان خاطرنشان کرد: در هر مرحله از انتخابات هر شخص واجدشرایط می تواند فقط یک بار با ارائه شناسنامه و شماره ملی خود رای دهد، لذا ارائه کارت ملی الزامی نیست.