معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با بیان اینکه استانداری کرمان  آماده هرگونه پشتیبانی از حوزه جوانان  است، گفت: در این مسیر نیاز به ارائه برنامه های مدون و عملیاتی از سوی سازمان ها است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ذکاء اسدی در ستاد ساماندهی امور جوانان استان کرمان با محوریت مشارکت های اجتماعی و اوقات فراغت افزود: در استان کرمان در حوزه های مختلف پیشرفت های خوبی داشته ایم و در حوزه جوانان نیز باید متناسب با این پیشرفت ها حرکت کنیم.
وی بر توسعه خانه های جوان در مرکز استان و شهرستان ها تاکید کرد و گفت: این خانه ها می توانند بسیار تاثیرگذار باشند.
وی ادامه داد: در استان کرمان علاوه بر اسنادی که درحوزه سلامت امنیت غذایی و ورزش و سایر اسناد برای اولین بار در کشور تدوین شده است، موضوع جوانان نیز مورد پیگیری قرار گرفت.
ذکاء اسدی ادامه داد: در حال حاضر تمامی دستگاه های اجرایی و فرمانداری ها مشاور امور جوانان را دارند و این امر می تواند مقدمه انجام کارهای بزرگی باشد.
وی عنوان کرد: مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان نیز از بین جوانان تحصیل کرده و با تجربه انتخاب شده است و امیدواریم بتوانند منشا خدمات خوبی باشند.
وی بیان کرد: با ادغام دو بخش ورزش و جوانان، موضوع جوانان کمتر مورد توجه قرار گرفته است و این موضوع در حال حاضر در مجلس شورای اسلامی در دست پیگیری است.
ذکاء اسدی بر استعدادیابی جوانان تاکید کرد و گفت: به مانند دوران دفاع مقدس باید از ظرفیت جوانان استفاده کرد زیرا در آن دوران بسیاری از فرماندهان از بین جوانان این کشور بودند.
وی به موضوع فرهنگ کار نیز اشاره و بیان کرد: بسیاری از جوانان به دنبال کارهای اداری هستند که این امکان در کشور وجود ندارد و برای توسعه کشور باید به سمت توسعه خوداشتغالی و کارآفرینی حرکت کنیم.
وی گفت: با وجود زمینه های تحصیلی و دانشگاهی در کشور و تحصیل بخش عمده جوانان در مقاطع بالای تحصیلی،  ارتش ژنرال ها تشکیل شده و این در حالی است که برای رسیدن به موفقیت باید کارشناس های مجرب را در اختیار داشته باشیم.
وی افزود: در تمامی زمینه ها باید به موضوع آموزش توجه لازم صورت گیرد زیرا با وجود آموزش، زمینه های اشتغال برای جوانان فراهم می شود.
معاون استاندار کرمان بر افزایش کیفیت سمن ها نیز تاکید کرد وگفت: این امر با ارائه آموزش های تخصصی امکان پذیر است.