معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان کرمان گفت: هماهنگی و همدلی بسیار خوبی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان کرمان وجود دارد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ذکاء اسدی روز دوشنبه در کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان افزود: در استان کرمان با زحمت همه واحدهای دست اندرکار، پیشرفت بسیار خوبی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز داشته ایم.
وی ادامه داد: به عنوان مثال در مبارزه با قاچاق دام، تمرکز بر روی سامانه های رهگیری و پیشرفته است که نشان از پیشرفت کار دارد.
وی عنوان کرد: در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، اگر ایجاد اشتغال را محور مثبت قرار دهیم تا زمانی که در بحث قاچاق درگیر باشیم در منطقه منفی کار می کنیم.
ذکاء اسدی با تاکید بر مبارزه قاطع با قاچاق کالا و ارز، تصریح کرد: در استان کرمان با تلاش مضاعف ، مدیریت جهادی، همفکری و ابتکارات نهادهای دست اندرکار، کارهای بسیار خوبی برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام شده است.
وی بیان کرد: وسعت کویری استان کرمان و همجواری با استان های مرزی موجب شده که این استان در مسیر عمده قاچاق احشام، اتباع بیگانه و مواد مخدر قرار گیرد و نیروهای امنیتی، انتظامی و قضایی دراین زمینه تلاش های بسیار زیادی دارند.
معاون استاندار کرمان بر برخورد با سرباندهای قاچاق کالا و ارز تاکید کرد و گفت: نیروهای اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی استان کرمان، توان بالایی دارند و  بر همین اساس در سال جاری هشت هزار گوشی تلفن همراه قاچاق را کشف کردند.
وی یادآور شد: برنامه سال 96 در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید از سوی دستگاه ها به صورت کتبی اعلام شود.
وی ادامه داد: برخورد با کالای قاچاق در سطح عرضه بر عهده اتاق اصناف گذاشته شده و در این زمینه باید به نحوی اقدام شود که این امر مجددا به نیروهای انتظامی و اطلاعاتی واگذار نشود.
معاون استاندار کرمان بر حل مشکلات در حوزه اموال تملیکی نیز تاکید کرد و گفت: یکی از مشکلات موجود در زمینه شناسایی انبارهای مختلف و ایجاد سامانه کنترل و نظارت بر انبارها است که این امر نیز باید با جدیت دنبال شود.
ذکاء اسدی با تاکید بر اینکه هویت گذاری دام ها باید با جدیت دنبال شده و کمبودهای این حوزه  نیز  باید برطرف شود، گفت: معین های اقتصادی می توانند در این حوزه نیز به کمک مسئولان آیند.
وی تصریح کرد: لازم است ابتکاراتی نیز از سوی دستگاه ها برای کاهش هزینه های پلاک گذاری انجام شود.
وی یادآور شد: در برخی موارد مشاهده شده که برخی افراد دام بی کیفیت را به استان کرمان وارد کرده و پس از کشتار آن، گوشت بی کیفیت آن را به فروش می رسانند که این موضوع باید رفع شود.