سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به نواختن زنگ سپاس معلم در این استان، گفت: تجلیل از مقام معلم باید مردمی  و با همکاری انجمن اولیاء و مربیان، دانش آموزان و خانواده های آنها برگزار شود.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ملانوری در ستاد بزرگداشت مقام معلم افزود: جامعه ای که تحت تعلیم معلمان است، حتما باید قدرشناس باشد و هر کس باید در این حوزه به وظایف خود عمل کند.
وی با تاکید بر اینکه تجلیل از مقام معلم باید به فرهنگ تبدیل شود، اظهار کرد: رسالت معلم در حقیقت رسالت انبیاء و پیامبران است و معلم موجب می شود که انسان ها بتوانند درمسیر کمال پیش روند.
وی بیان کرد: هر چه پیشرفت در جامعه انسانی و بشریت انجام می شود، حاصل تلاش معلمان است و آنچه را در جامعه می بینیم نمرات امتحانی ما در آزمون هایی است که در دوران مدرسه آموخته ایم.
ملانوری ادامه داد: عمده اتفاقاتی که در جامعه ما رخ می دهد، به دلیل جهل مدرن و زیاده خواهی است و یکی دیگر از دلایل آن نیز عدم اطلاع افراد است که منجر می شود جنین معتاد متولد شود یا جوانی سال های عمر خود را در اعتیاد و طرد شدن از جامعه و خانواده سپری کند.
وی با تاکید بر اینکه عمده تلاش دشمنان در این است که به جامعه جوان ما ضربه بزنند، گفت: امروز به اذعان تمامی فرماندهان نظامی جهان ، مرزهای کشور ما بسیار امن است و قدرت دفاعی، نظامی و اطلاعاتی کشور به حدی بالا است که کشور را مقاوم کرده و دشمنان که از این مسیر نمی توانند خدشه ای به کشور و انقلاب وارد کنند، فکرها و جوانان کشور را هدف قرار داده اند.
وی با اشاره به اینکه بر اساس فرموده امام راحل، حفظ حرمت مردم در جامعه از اهداف اصلی انقلاب بوده است، افزود: برای آنکه در برابر توطئه ها، فتنه ها و دشمنی های جدید مقاوم بوده و روز به روز پیشرفت کنیم باید به حوزه تعلیم و تربیت توجه ویژه ای شود تا در نهایت جامعه بسازیم که هدف اصلی انقلاب اسلامی ایران بوده است.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان بیان کرد: حوزه تعلیم و تربیت جدای از زیرساخت ها، نیاز به نیروی انسانی با انگیزه و پرتلاش دارد.
وی با اشاره به اینکه اگر نیروی انسانی در آموزش و پرورش، انگیزه و روحیه لازم را نداشته باشد، بهره برداری لازم را نخواهیم داشت، ادامه داد: برای تجلیل و تکریم معلمان که ارکان اصلی تعلیم و تربیت هستند باید برنامه ریزی درست، علمی، منطقی و عملیاتی داشته باشیم.
وی گفت: جریان تعلیم و تربیت، جریانی مستمر ودائمی است که در آن باید با تلاش معلمان، زمینه ای فراهم شود که دانش آموزان از مقاطع ابتدایی تحصیل با روحیه کارآفرینی و توسعه گرایانه پرورش یابند و در این زمینه باید برای دانش آموزان برنامه های مستمر داشت.
ملانوری بیان کرد: در استان کرمان با حضور 45 هزار و 300 معلم، 585 هزار دانش آموز و هفت هزار و 750 آموزشگاه و پایگاه علمی فرصت خوبی برای تعالی دانش آموزان فراهم است و باید این فرصت به نحو احسن استفاده کرد.
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش  استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به کاهش اعتبارات بودجه آموزش و پرورش در سال های گذشته در کشور تصریح کرد: سال گذشته 2500 میلیارد تومان از 36 هزار میلیارد تومان بودجه آموزش و پرورش تحقق پیدا نکرد و با سختی توانستیم بخشی از معوقات آموزش و پرورش در حوزه های مختلف را پرداخت کنیم.
حمیدرضا دعاگویی با تاکید بر اینکه هدفمان این است که در سال 97 شفاف سازی را انجام داده و سند تحول بنیادین آموزشی را پیگیری کنیم اظهار کرد: 29 هزار 700 کلاس در سراسر استان کرمان وجود دارد که خود نشان از نقش موثر معلمین و فرهنگیان در ثبات و زمان بحران‌ها در جامعه را خواهد داشت.
وی با تشریح برنامه های هفته معلم در استان کرمان و با بیان اینکه سال گذشته در شهر کرمان با حضور 4000 معلم در مصلی شهر کرمان مراسم باشکوهی با حضور استاندار کرمان برگزار شد، اظهار کرد: برای انتخاب معلمان برتر در سال جاری بر اساس صلاحیت های عمومی که مورد استقبال عمومی همه فرهنگیان بوده انجام خواهیم داد.
دعاگویی با اشاره به برگزاری مراسمات نمادین در هفته معلم در شهرستان های مختلف استان انجام اظهار کرد: نگاه ما در آموزش و پرورش در هفته معلم ریالی نبوده است، بلکه به دنبال اجرای ایده هایی هستیم که وضعیت کنونی ایجاد شده در اموزش و پرورش را تغییر دهیم و رویکرد اصلی ما در سال جاری در هفته معلم، مطالبه گری بوده است.