سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه آثار «تونی کرگ» هنرمند بین المللی در موزه هنرهای صنعتی کرمان، گفت: استان کرمان با توجه به پتانسیل هایی که دارد، می تواند کانون و میزبان فعالیت ها و حرکت های بزرگ فرهنگی و هنری کشور باشد.
حمید ملا نوری ضمن تبریک ولادت امام زمان (عج) و ابلاغ سلام استاندار کرمان به جامعه هنری استان و میهمانان این مراسم، گفت: همزمان با ایام مبارک نیمه شعبان، استان کرمان شاهد برنامه های بسیار خوبی است از سوی جامعه فرهنگی هنری استان است که برگزاری نمایشگاه آثار «تونی کرگ» هنرمند فاخر و ارزشمند بین المللی، یکی از این برنامه ها است.
وی با بیان این که جشنواره موسیقی نواحی کشور نیز عصر امروز در کرمان آغاز به کار می کند و اهالی فرهنگ و هنر از آن بهره مند می شوند، از اقدامات مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، فرماندار و شهردار کرمان  برای برگزاری این برنامه ها تشکر کرد.
ملانوری برگزاری این برنامه ها را بستری برای آشنا شدن هنرمندان کشورمان با ابتکارات و خلاقیت های «تونی کرگ» در عرصه هنر دانست و خاطر نشان کرد: برنامه هایی از این دست برای هنرمندان ما نیز ایجاد انگیزه می کند تا  در عرصه بین المللی آثار خود را عرضه کنند.
وی با اشاره به این که در میان هیاهوها و سر و صداهایی که امروز به اصطلاح قدرتمندان در جهان ایجاد کرده اند و جوامع بین المللی را به تسخیر خود در آورده اند، زبان هنر بیش از هر زمان دیگری می تواند راه گشا باشد، گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری به گفتگو، کاوش، بررسی در تاریخ، فرهنگ و هنر جوامع بشری و انسانی و کشورها و مناطق مختلف نیاز داریم، زیرا این بررسی ها و تبیین ارزش ها باعث می شود دل ها بیشتر به هم نزدیک شود.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان خاطرنشان کرد: اگر جوامع بین المللی، گروه های مختلف مردم و انسان هایی که دارای کرامت و حرمت هستند همدیگر را بیشتر بشناسند و به هم نزدیک شوند، قطعا می توانند فضای ایده آل و نشاط بیشتری را برای زندگی مناسب بشری  فراهم آورند و مدینه فاضله ای را در یک دهکده بزرگ جهانی ایجاد کنند و در چنین شرایطی است که تلاش های این به اصطلاح قدرتمندان رنگ می بازد.
ملانوری با اشاره به ظرفیت های استان کرمان در زمینه های فرهنگی و هنری، گفت: امروز استان کرمان به طور ویژه می تواند کانون اقدامات فرهنگی و هنری باشد زیرا در کنار منابع و امکانات بسیار بزرگ غنی و ارزشمندی که این استان در حوزه صنایع، معادن و کشاورزی دارد، دارای بناهای تاریخی ارزشمندی مانند بازار تاریخی کرمان، حمام گنجعلی خان، باغ شاهزاده ماهان، خانه حاج آقا علی رفسنجان، باغ فتح آباد، دره راگه و خیلی از بناها و ارزش های تاریخی همچون منطقه دقیانوس، کنارصندل و منطقه جازموریان و در کنار آن هنرمندان فاخر و ارزشمندی است که در طول تاریخ حیات کرمان منشاء خدمات بسیار بزرگی به جامعه فرهنگی هنری کشور و هم چنین جوامع بین المللی بوده اند.
وی ادامه داد: استان کرمان خواستگاه فعالیت های فرهنگی و هنری است و به خوبی می تواند این فعالیت ها را رهبری و میزبانی کند و با پتانسیل هایی که دارد، کانون حرکت های بزرگ فرهنگی و هنری کشور باشد.
ملا نوری در پایان اظهار امیدواری کرد: این گونه فعالیت ها بتواند به معنای واقعی استان کرمان را معرفی و برای هنرمندان کشور انگیزه لازم برای ارائه هنرهای خود در عرصه بین المللی را ایجاد کند.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در پایان از «تونی کرگ» هنرمند بین المللی به خاطر اهدای تعدادی ا ز آثارش به موزه هنرهای صنعتی استان کرمان تقدیر و تشکر کرد.