حمید ملانوری در آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی کشور بابیان اینکه عشق به ذات باری‌تعالی در این نواها متجلی است، هنر را بهترین ابزار برای انتقال فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی به نسل جوان عنوان کرد .
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان ، سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری شامگاه جمعه در مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی کشور که با حضور مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و در تالار خواجه نصیر شهر کرمان برگزار شد افزود این روزها به دنبال انتقال مفاهیم و ارزش‌های اصیل و فرهنگی ایرانی به نسل جوان می‌گردیم و در این جشنواره شاهد معرفی بسیار خوب فرهنگ کار و تلاش در زمینه‌های مختلف بودیم، زیرا ادب و فرهنگ ما به وسیله هنر سینه به سینه منتقل می‌شود.
وی ادامه داد : در چند روزی که جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار شد، امکان خوبی فراهم شد تا مردم ما بتوانند چند روزی از این برنامه هنری استفاده کنند. کرمان ظرفیت‌های بزرگی در حوزه اهل قلم، شعر و ادب، هنرهای تجسمی، سینما و تئاتر، موسیقی و سایر هنرها ظرفیت‌های خوبی دارد.
ملانوری اظهار داشت : استان کرمان هنرمندان و مفاخر ارزشمندی دارد که در زمینه‌های مختلف خوب درخشیدند و به همین دلیل این امکان وجود دارد تا کرمان میزبان چنین جشنواره‌هایی باشد.
سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی کرمان آمادگی پشتیبانی از فعالیت‌های فرهنگی و هنری در این استان را دارند افزود : انتظار مردم و جامعه فرهنگی و هنری ما این است که معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دستور دهند دبیرخانه دائمی موسیقی نواحی ایران در کرمان مستقر شود و ما بتوانیم هر ساله میزبان این رویداد فرهنگی باشیم.