به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ملانوری روز شنبه در ستاد بزرگداشت سوم خرداد افزود:  برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و برای آشنا شدن جوانان با این موارد باید به دنبال مباحث علمی و پژوهشی باشیم.
وی اظهار کرد: تحمیل جنگ نابرابر بر این کشور در روزهای آغازین شکل گیری انقلاب اسلامی امتحان بزرگی بود که مردم بتوانند با پیروزی در این جنگ، این انقلاب و کشور را تا افق دوری که امام راحل دیده اند، برسانند.
وی با اشاره به اینکه دوره هشت ساله دفاع مقدس دوره درس و آموزش بود، اظهار کرد: پیروزی ما در دوران دفاع مقدس لطف خداوند و بیانگر نقش ولایت و نشانگر حضور مردم به ویژه جوانان و نوجوانان بوده است.
وی تصریح کرد: حضور مردم در پیروزی انقلاب، پیش بردن دفاع مقدس و حضور برای حفظ دستاوردهای انقلاب در روند رو به رشد انقلاب باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان اظهار کرد: نسل نوجوان و جوان امروزی که دوران دفاع مقدس و انقلاب را ندیده اند و قرار است در سال های نه چندان دور مدیریت اجرایی را به دست گیرند، با سوالات جدی روبرو هستند و باید با شرایط روز با آنها صحبت کرد.
وی ادامه داد: در این مناسبت لازم است که به فضاسازی شهری و روستایی و تجلیل از پیشکسوتان توجه ویژه ای صورت گیرد.
ملانوری گفت: همه باید تلاش کنیم جوانان و نوجوانانی بسازیم که قابلیت تحلیل گری این مباحث و ارائه آنها به نسل بعدی را داشته باشند.