به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ملانوری در جلسه مجمع هیات اندیشه ورز سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری استان ، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، با اشاره به نامگذاری سال های اخیر از سوی مقام معظم رهبری با موضوع های اقتصادی، گفت: این نامگذاری ها نشان از دغدغه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ایشان دارد.
حمید ملا نوری با بیان این که سیاست های اقتصاد مقاومتی که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده است، مبنی بر تکیه بر دانش بومی و محلی و استفاده از ظرفیت های داخلی و سرمایه های مردمی است، گفت: در استان کرمان با مدیریت شخص استاندار که روحیه انقلابی و بسیجی دارند، استان کرمان در حوزه های مختلف به یک کارگاه عملیاتی و جهادی تبدیل شده است و در حوزه مباحث اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ابتکارات و نوآوری های خوبی صورت گرفته که همه این اقدامات متکی بر ظرفیت های داخلی استان و کشور است.
وی ادامه داد: استفاده از این ظرفیت ها و سپردن کار به دست گروه هایی که شکل گیری انقلاب و پیروزی های ما در دفاع مقدس و تداوم اهداف انقلاب و مقاومت این کشور در مقابل تهدیدات و تحریم ها ، مرهون تلاش ، مشارکت و مدیریت آنهاست ، و امروز همان تلاشها موجب حاصل شدن توفیقات قابل توجهی در استان کرمان شده است.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان، اظهارداشت: امروز استان کرمان با تنش آبی و بحران آب مواجه است و مشکلات زیادی را در حوزه کشاورزی به دلیل بحران آب داریم، ضمن آنکه در حوزه صنعت نیز با مشکلاتی در زمینه تامین آب مواجه هستیم که این امر بحران آب را مورد توجه همه قرار داده است و ما باید با تکیه بر سایر منابعی که در استان وجود دارد هم مشکلات معیشتی و اقتصادی و هم در کنار آن مشکلات فرهنگی را حل کنیم .
ملانوری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر این که برنامه های اقتصادی و فرهنگی توام با یکدیگر می توانند مشکلات را حل کنند، خاطرنشان کرد: فعالان اقتصادی بدون توجه به فرهنگ اسلامی، ایرانی و انقلابی نمی توانند کار کنند و از سوی دیگر جامعه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی هم نمی تواند بدون توجه به مسائل اقتصادی و معیشتی، تلاش خود بر محور فرهنگ را پیش ببرد.
وی با بیان این که زمانی که بحرانی اتفاق می افتد به دنبال آن تبعات اجتماعی هم به وجو د  می آید و خانواده ها را درگیر می کند، اظهار کرد:  برای حل این تبعات باید تعدادی از سازمان ها درگیر شوند.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان افزود: امروز استان کرمان و مدیریت استان به دنبال این است که همه ظرفیت ها به سمت و سوی توسعه پایدار و همه جانبه حرکت کند تا توسعه متوازن اتفاق بیفتد.
ملانوری گفت: امروز با برنامه ریزی هایی که انجام  داده ایم در جلسه ای با موضوع اقتصاد مقاومتی از همه احزاب، تشکل ها و فعالان سیاسی استان خواستیم که با توجه به تخصص هایی که دارند در بحث های تصمیم گیری، تصمیم سازی و مدیریت اجرایی استان به ما کمک کنند.
وی ادامه داد: در یک حزب سیاسی که با انگیزه مداخله در فعالیت های سیاسی شکل می گیرد، افرادی فعالیت می کنند که تخصص های مختلفی دارند و جزو نخبگان جامعه هستند و این افراد با انگیزه ترین، عالم ترین و فعال ترین افراد هستند که عمدتاً فعالیت هایشان به زمان انتخابات محدود می شود و باید از این ظرفیت ها استفاده کرد تا این منابع انسانی و فعالیت هایشان تنها صرف فعالیت های انتخاباتی نشود و نظر استاندار کرمان این است که به جای درگیری های سیاسی باید از این نخبگان در حوزه توسعه استان استفاده شود. بنابراین ما در حوزه مدیریت و توسعه استان با استفاده از همکاری سازمان های مردم نهاد، تشکل های سیاسی و گروه های مختلف به دنبال حل مسائل و بحران های استان هستیم.
وی با بیان این که استان کرمان استانی است که همواره با حوادث طبیعی درگیر است، اظهار داشت: یکی از افتخارات استان کرمان این است که با همدلی و همکاری که میان ائمه جمعه، نمایندگان مجلس، مسئولان و مردم وجود دارد، در سال گذشته در حوزه های امنیت ، سلامت، پدافند غیرعامل، گردشگری و اقتصاد مقاومتی در کشور حائز رتبه برتر شده ایم به طوری که در زمینه اقتصاد مقاومتی شخص مقام معظم رهبری فعالیت های استان کرمان را تایید کرده اند و به سایر استان ها نیز دستور داده اند که از استان کرمان الگو بگیرند، ضمن این که هیاتی از دفتر ایشان نیز از شهرستان نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج بازدید داشتند و این افتخار استان کرمان است که استانداران دیگر از استان کرمان به عنوان الگو بازدید می کنند.
ملانوری خاطرنشان کرد: امروز ما در شهداد باند فرودگاه داریم و هواپیمایی ماهان برای رونق گردشگری دراین بخش تلاش می کند و شهدادی که روحیه ناامیدی در مردم در گذشته باعث مهاجرت از این منطقه شده بود، امروز شاهد مهاجرت معکوس است.
وی با اشاره به این که در روستاهای ما زیرساخت های آب، برق، مخابرات و ... وجود دارد اما ما شاهد پدیده مهاجرت از روستاها و حاشیه نشینی در شهرها هستیم، گفت: با توجه به این زیرساخت ها اگر از ظرفیت های روستاها استفاده شود، دیگر شاهد پدیده حاشیه نشینی نخواهیم بود.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با بیان این که آنچه امروز می تواند کشور ما را مثل همیشه مقاوم و رو به جلو پیش ببرد، روحیه تعامل، خدمت به یکدیگر، همکاری، اتحاد و همراهی و روحیه ی بسیجی است، اظهار داشت: در سیاست های اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری فرمودند بحث اقتصاد ما باید دانش بنیان، دانش محور و باید درون زا باشد و کشور ما متکی بر سرمایه های مردمی و داخلی باشد و این یعنی باید دانش فنی ایرانی و اسلامی به کمک بیاد و از ظرفیت ها استفاده شود.
ملانوری تاکید کرد: امروز در استان کرمان با ورود معین های اقتصادی که بدون استفاده از بودجه های دولتی برای توسعه استان کار می کنند، در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش های خوبی صورت گرفته است و این امر مرهون طرح ابتکاری مثلث توسعه استاندار می باشد که در بخش خصوصی امید و انگیزه برای فعالیت ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: امروز برخی از مناطقی که در گذشته از قلعه گنج به خاطر ناامنی این منطقه جدا شده بودند تقاضا دارند که به قلعه گنج ملحق شوند و این امر به دلیل خوشنامی قلعه گنج و امنیت جدی و پایداری است که به دلیل تحقق اقتصاد مقاومتی در این منطقه وجود دارد و امروز امنیت قلعه گنج در حدی است که مقامات بزرگ کشور در این منطقه اسکان پیدا می کنند.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان، خاطرنشان کرد: استان کرمان امروز با این نوع نگاه مدیریتی اداره می شود و یکی از خواسته های استاندار این است که هیات های اندیشه ورز در استان تشکیل گردند تا از افکار و اندیشه های نخبگان استفاده و برای خدمت به مردم تلاش شود تا مردم با امید و اعتماد زندگی کنند.