سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه برگزاری مستمر نشست های تنظیم بازار مورد تاکید قرار گرفته است، گفت: بازار استان به منظور حمایت از حقوق مصرف کنندگان به صورت مستمر پایش می شود.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ملانوری در جلسه شورای تنظیم بازار استان کرمان افزود: مردم در حوزه قیمت ها و بازار ابراز گلایه می کنند و باید با تعامل بخش های دولتی، نهادهای عمومی و مردم  از افزایش قیمت ها جلوگیری شود.
وی ادامه داد: امروز فضای حاکم بر کشور و فضای جهانی به گونه ای است که از هر موضوعی استفاده کرده و موج سواری می کنند تا مردم را ناامید کرده، انگیزه و امید را از بین برده و دنبال بی نظمی و ایجاد فشار بر نظام باشند و در این فضا همه کارهایی که انجام می دهیم به ویژه در حوزه بازار باید با دقت بسیار بالایی انجام شود.
وی اظهارداشت: این موضوعات اگر به مسائل امنیتی منجر شود، ضرر آن به همه ما می رسد و تمامی دست اندرکاران باید این حوزه را مدیریت کنند.
ملانوری با اشاره به درخواست های تولیدکنندگان شن و ماسه برای افزایش قیمت، عنوان رد: با شرایط کنونی بازار در حوزه شن و ماسه، به هیچ عنوان علاقه مند نیستیم که معدن داران شن و ماسه، کامیون داران و فروشندگان ضرر کنند و در کنار ان رعایت استانداردها و حفظ حقوق مصرف کنندگان امری بسیار ضروری است.
وی با تاکید بر اینکه در حوزه تعیین نرخ شن و ماسه باید به شکلی اقدام شود که نرخ عقلانی و عقلایی باشد، گفت: زمانی که موضوع به سمت اجتماعی و امنیتی می رود، نهاد تصمیم گیرنده شورای تامین استان ها و در سطح کشور نیز شورای عالی امنیت ملی خواهد بود.
وی اظهار داشت: مصوبات شورای تامین برای تمامی نهادها لازم الاجرا است و امروز کمیسیون امنیتی زیرمجموعه شورای تامین استان کرمان در قالب یک مصوبه اعلام کرده که برای تنظیم بازار و جلوگیری از ناامنی های احتمالی، نرخ های تولیدکنندگان شن و ماسه در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و به وسیله کارشناسان بررسی شده و قیمت نهایی اعلام شود.
وی خاطرنشان کرد: در این روزها هر اتفاق و فرایندی که موجب اتفاقات امنیتی شود را بررسی کرده و با فرد متخلف برخورد جدی و قانونی انجام خواهد شد.