سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با تاکید بر اینکه توانمندسازی در این حوزه به تناسب پراکندگی جغرافیایی استان وجود دارد اما تاکنون شناسایی نشده است تاکید کرد: باید فرهنگسازی خیرین در سطح استان و کشور رواج پیدا کند و این موضوع به یک فرهنگ در کشور تبدیل شود و برگزاری چنین جشنواره هایی علاوه بر تقدیر و تکریم از خیرین و ایجاد مشوق های لازم برای حضور چنین شخصیت هایی در استان،  در حوزه فرهنگ سازی خیر و خیرین نیز موثر باشد.
 به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، "حمید ملانوری" در جلسه خیرین مدرسه ساز استان کرمان اظهار کرد: توفیق ما در حل مشکلات جامعه و ایجاد زیرساختها و فعالیت های اجتماعی در این است که از ظرفیت بخش خصوصی به نحو احسن استفاده شود و نسخه شفا بخش نجات اقتصاد کشور نیز در این موضوع است.
 وی با بیان اینکه تاکید مقام معظم رهبری در سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی بر حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی کشور با استفاده از بخش خصوصی است که خود تاثیر جدی بر مسایل سیاسی و امنیتی را دارد.
 ملانوری با بیان اینکه بخش خصوصی توانایی بسیار بالاتری نسبت به دولت دارد و دولت تنها نقش نظارتی و مدیریتی را باید بر عهده داشته باشد افزود: در کشور ما نیز به خاطر اعتقادات مذهبی ، مردم علاقه به شرکت در مراسمات عامل المنفعه را دارند و این موضوع را در استان کرمان به صورت ویژه مشاهده می کنیم.
 
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با تاکید بر اینکه توجه مردم در این سال ها در بخش سلامت، آموزش و در سال های اخیر حوزه ورزش و زیرساختهای دیگه نشان می دهد که مردم به روز و عاقل هستند و به موقع در مباحث مورد نیاز جامعه ورود پیدا می‌کنند تصریح کرد: حتی در استان کرمان برای اولین بار در کشور شاهد ورود خیرین در حوزه امنیت هستیم.
 
وی با تاکید بر اینکه توانمندسازی در این حوزه به تناسب پراکندگی جغرافیایی استان وجود دارد اما تاکنون شناسایی نشده است تاکید کرد: باید فرهنگسازی خیرین در سطح استان و کشور رواج پیدا کند و این موضوع به یک فرهنگ در کشور تبدیل شود و برگزاری چنین جشنواره هایی علاوه بر تقدیر و تکریم از خیرین و ایجاد مشوق های لازم برای حضور چنین شخصیت هایی در استان،  در حوزه فرهنگ سازی خیر و خیرین نیز موثر باشد.
 غلامرضا رجایی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه به رسم هر ساله جشنواره استانی تکریم خیرین مدرسه ساز در سطح کشور برگزار می شود که امسال این جشنواره به صورت کشوری نیز در تهران برگزار خواهد شد.
 وی با بیان اینکه امسال بیستمین جشنواره و سالگرد تاسیس مجمع خیرین مدرسه ساز را با رویکرد خیرین جوان برگزار خواهیم کرد اظهار کرد: جامعه به سمت و سویی رفته است که جوانان در حال انجام کار خیر بوده و این امر نشان می دهد جوانان کشور همچنان به دنبال توسعه استان و کشور بوده و باید این مهم را به فال نیک گرفت.
 رجایی با اشاره به تشکیل مثلث اداره کل نوسازی مدارس، آموزش و پرورش و خیرین مدرسه ساز در این راستا خاطر نشان کرد: 5 تیرماه زمان برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز است که با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در استان برگزار خواهد شد.