سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: زهرا نعمتی بر بلندای افتخار جهان تکیه زده و نشان داده که با مکتب استواری، ایستادگی و مقاومت می توان کارهای بزرگی را انجام داد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان محمدصادق بصیری روز جمعه در آیین اختتامیه مسابقات رنکینگ کشوری تیراندازی با کمان بزرگداشت زهرا نعمتی افزود: مکتب ایستادگی، محیطی را ایجاد می کند که جوانان یاس و ناامیدی را از خود دور کنند.
وی ادامه داد: این روزها که آوازه شکوه ایران در دنیا طنین انداز شده است باید به جوانان خود امید و نشاط بدهیم و یکی از راه های ایجاد نشاط در بین جوانان، بزرگداشت مفاخر و بزرگانی چون زهرا نعمتی است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان نیز در سخنانی از زهرا نعمتی به عنوان یک اسطوره و الگو یاد کرد و ادامه داد: در استان کرمان باید آیینی برای بزرگداشت وی با حضور گسترده جوانان، ورزشکاران، دانشگاهیان و دیگر اقشار برگزار شود.
فاطمه السادات حسینی افزود: در استان کرمان به دنبال تشکیل ستاد یا انجمن استعدادیابی با همکاری زهرا نعمتی هستیم.
رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان کشور نیز با اشاره به افتخارات جهانی زهرا نعمتی، افزود: مدیران ورزشی در سطح جهان به دنبال آموختن شیوه های تربیت ورزشکاران افتخارآفرینی چون زهرا نعمتی هستند.
غلامرضا شعبانی بهار اظهار داشت: نام زهرا نعمتی بر یکی از معابر کرمان خالی است و درخواست داریم  یکی از معابر و بزرگراه های مهم استان به نام این قهرمان نامگذاری شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان نیز در این مراسم گفت: زهرا نعمتی تنها ورزشکاری در سطح جهان است که سابقه حضور در مسابقات المپیک و پارالمپیک و هم آسیایی و پاراآسیایی را دارد.
محمدتقی امیری خراسانی ادامه داد: زهرا نعمتی یک الگوی بزرگ برای همگان در راه رسیدن به اهداف شان است.