سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: برای حل مشکلات اقتصادی، سیاسی و امنیتی در شهرستان بم، نیازمند مهاجرت معکوس مردمی هستیم.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمدصادق بصیری در مراسم یادبود جانباختگان زلزله بم در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی افزود: زلزله بم حادثه ای دردناک برای کشور و استان کرمان بود و باوجود گذشت سال ها از این حادثه، مردم منطقه همچنان دچار تبعات اجتماعی آن هستند.
وی اظهار داشت: خوشبختانه شهرستان بم بعد از دوران زلزله، به مرحله خوبی از رونق و شکوفایی رسیده است و در صورتی که مهاجرت معکوس با بازگشت اهالی اصیل بم اتفاق بیفتد؛ شاهد حل مشکلات اقتصادی، و سیاسی و امنیتی در منطقه خواهیم بود.
وی با ذکر خاطره ای از دوران حضور خود در شهرستان بم و لطف خداوند برای زنده ماندنش تصریح کرد: «در سال 1382 در دانشگاه پیام نور چند واحد درسی را تدریس می کردم و بدین منظور معمولاً شب های قبل از تدریس، به بم می رفتم. به خواست خداوند، شب قبل از حادثه بنا به دلایلی در کرمان ماندم و ساعت 5 صبح روز زلزله بعد از ادای فریضه نماز به همراه یک راننده از اهالی بروات به سمت بم راه افتادیم. ما از وقوع حادثه در بم هیچ خبری نداشتیم. بعد از مدتی در بین راه خبر تأسف بار زلزله بم به گوش رسید و باتوجه به نگرانی های راننده، ابتدا وارد بروات شدیم و متوجه شدیم که متأسفانه تمامی خانواده راننده فوت کردند. کاری نمی توانستم انجام بدهم. نگران اساتیدی بودم که در مهمانسرای دانشگاه ممکن است زیر آوار مانده باشند. به سختی خودم را با یک موتور به آنجا رساندم. صدای نحیفی از زیر آوار می آمد. متأسفانه یکی از بهترین اساتید گیاه شناسی ایران و استان زیر آوار مانده بود. به سختی و با کمک دیگران استاد محترم را از زیر آوار بیرون آوردیم. دنده های او شکسته و داخل ریه فرو رفته بود. با همان موتوری که از بروات آمده بودم آن استاد محترم را به جاده بم – کرمان آورده و سپس با ماشین های عبوری به کرمان رساندیم. خدای بزرگ را شاکرم که نعمت زندگی را به من عطا کرد و خوشحالم که توانستم جان یک نفر را  در این حادثه نجات دهم و این شخص، اکنون یکی از بهترین اساتید گیاه شناسی کشور است»