سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: امید بخشی به جامعه و از بین بردن زمینه نارضایتی در جامعه، نیازهای اساسی کشور در فضای کنونی است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمد صادق بصیری در دیدار با هیأت رئیسه ستاد فرماندهی انتظامی استان افزود: در فضای کنونی کشور بیش از هر چیزی به امیدبخشی احتیاج داریم و لازم است زمینه های نارضایتی اجتماعی به عنوان منبع ناامیدی از بین برود.
وی با اشاره به نقش مجموعه های انتظامی در امیدآفرینی به جامعه تصریح کرد: ریشه بسیاری از مشکلات امنیتی به مسائل اقتصادی بر می گردد و تا زمانی که فقر در جامعه وجود داشته باشد دچار آسیب های امنیتی و اجتماعی خواهیم بود.
دکتر بصیری بابیان اینکه مجموعه انتظامی استان در حوزه های زیرساختی دچار مشکلاتی است، افزود: استانداری تلاش می کند با کمک خیرین، از طریق اختصاص دارایی های تملیکی و اختصاص بودجه دولتی برخی از مشکلات را حل کند.
فرمانده انتظامی استان کرمان در این دیدار با اشاره به مشکلات زیرساختی استان در حوزه امنیت گفت: مجموعه انتظامی استان به لحاظ امکانات و ابزارها، دچار ضعف های اساسی است و امیدواریم مدیران عالی استان، تأمین امکانات و زیرساخت های امنیتی را به عنوان امکانات سرمایه ای دنبال کنند.
سردار رضا بنی اسدی فر افزود: امنیت زیربنای هر فعالیتی در سطح استان است و خوشبختانه در بحث امنیتی طی ادوار گذشته اقدامات خوبی انجام شده است و جزء رتبه های برتر کشوری هستیم.
وی با اشاره به اهمیت پایش تصویری در استان گفت: نقش ابزار الکترونیکی و تکنولوژی در انجام بهینه مأموریت های امنیتی و انتظامی در دنیای امروز مشهود است و باتوجه به دستور و پیگیری های استاندار جدید برای نصب دوربین های پایش تصویری و فراهم نمودن امکانات الکترونیکی برای نیروی انتظامی در سطح استان شاهد فعالیت های جدی در این زمینه هستیم.