سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان، مطالبه اقتصادی را از رویکردهای اصلی این معاونت برشمرد و گفت: مهمترین معضلات جامعه ، در حوزه اقتصادی و اشتغال هستند که با حل آنها، بخش زیادی از مسائل امنیتی نیز برطرف می شود.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، محمدصادق بصیری در پنجمین جلسه کارگروه بانوان و خانواده استان کرمان افزود: استان کرمان با داشتن رتبه های برتر در حوزه مشارکت اقتصادی بانوان و تعداد زنان تحصیل کرده دانشگاهی ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه اشتغال و اقتصادی دارد.
وی تاکید کرد: اگرچه نرخ مشارکت اقتصادی بانوان و تعداد بانوان تحصیل کرده دانشگاهی در استان کرمان آمار بسیار خوشحال کننده ای است اما سوال این است که چگونه نتوانستیم با وجود این ظرفیت ها، مشکل اشتغال را حل کنیم.
دکتر بصیری ادامه داد: باید از ظرفیت مشارکت اقتصادی بانوان، تحصیل کرده های دانشگاهی و ظرفیت های خدادادی استان استفاده کرده و دره های موجود در مسیر اشتغال را از میان راه برداریم تا مشکل اشتغال جوانان حل شود.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با تاکید بر این مطلب که برای ایجاد اشتغال مولد، باید آموزش های به روز و خوب را در برنامه قرار دهیم، گفت: امروز جوانان، بیشترین آموزش های خود را از فضای مجازی دریافت می کنند و لازم است  آموزش های مورد نظر به شکلی جذاب، مثمر و مفید طرح ریزی شود که  جذاب تر از فضای مجازی و با ثمردهی بالاتر باشد و جوانان به جای توجه به گوشی های خود از  این آموزش ها استقبال کنند.
دکتر بصیری با اشاره به حمایت از اجرای طرح سفیران فرهنگی و مهارت های زندگی برای پایه دهم آموزش و پرورش، عنوان کرد: برگزاری دوره های آموزشی قطعا نتیجه بخش خواهد بود و البته در این راستا باید بررسی نقاط قوت و ضعف نیز انجام شود تا در راستای رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت اقدام شود.