سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با تاکید بر این مطلب که اهمیت اقدامات در حوزه اجتماعی و فرهنگی بسیار زیاد است، گفت: مسائل اجتماعی، اولویت کار در حوزه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمدصادق بصیری روز سه شنبه در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان کرمان افزود: تا زمانی که مسائل و موضوعات در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی حل نشود، مسائل امنیتی همچنان باقی خواهد بود.
وی ادامه داد: دو جلسه شورای تامین استان کرمان با موضوع مباحث اقتصادی و لزوم نظارت بیشتر بر بازار برگزار شده است تا هرگونه قصور و کوتاهی در این حوزه ها با پشتیبانی شورای تامین ساماندهی شده و برطرف شود.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان خاطرنشان کرد: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی، ایجاد امید در بین مردم و جلوگیری از ایجاد یاس و ناامیدی امری ضروری است و نابسامانی در حوزه اقتصادی  و بازار موجب سلب امید مردم می شود.
دکتر بصیری با تاکید بر این مطلب که مردم باید بدانند که مسئولان برای حل مسائل پای کار هستند، اظهارداشت: ماهیت موضوعات اجتماعی، فرا دستگاهی است و همه دستگاه ها باید برای حل این موضوعات همراهی و همکاری کنند.
وی گفت: لازم است امکانات و تجهیزات دستگاهها برای حل مسائل و مشکلات اجتماعی به کار گرفته شود و در این رابطه تمامی دستگاه ها باید امکانات خود را شناسائی و معرفی کنند.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان افزود: موضوعی که درباره کودکان کار در چند روز اخیر اتفاق افتاد بسیار زشت بود و نباید به این مسائل به سادگی نگاه کرد.
دکتربصیری با بیان این مطلب که بزه ها و مسائل اجتماعی همواره وجود دارد، ادامه داد: باید زمینه بزهکاری در جامعه را کاهش داد تا فضای اجتماعی پاک و طاهر باشد و اتفاقات ناگواری مانند آنچه بر سر دو کودک کار آمد، رخ ندهد.
وی اظهارداشت: بسیاری از مشکلات ممکن است با برگزاری همایش ها برطرف نشود و باید به جای همایش و گردهمایی های مستمر، به موضوع آموزش در خانواده، محلات، مراکز رسمی دانش آموزی و دانشجوئی توجه بیشتری صورت گیرد و در ادامه اگر مشکل لاینحلی وجود داشت، با برگزاری همایش ها و گردهمائی های علمی برای حل آن راهکارهای لازم اندیشیده شود.
وی بر پرهیز از موازی کاری در حوزه های اجتماعی و فرهنگی تاکید و عنوان کرد: در شورای فرهنگ عمومی استان با تشکیل کارگروه های تخصصی زمینه ای فراهم شده تا  هم افزائی ها بیشتر و موازی کاری ها کمتر شود.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان به موضوع لزوم توسعه نشاط و شادابی اجتماعی نیز اشاره و بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این زمینه به دو موضوع تلاش علمی و ورزش تاکید دارند.
وی نشاط معنوی را از دیگر نیازهای کنونی جامعه برشمرد و تصریح کرد: با توسعه نشاط معنوی در جامعه، بزهکاری ها کاهش می یابد و کاهش جرائم و تخلفات در ایام معنوی از جمله در ماه محرم و ماه رمضان موید این موضوع است.