سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: ملت ایران علاوه بر داشتن اشتراکات قرآنی با ملت افغانستان، دارای اشتراکات زبانی و فرهنگی نیز هست و همین اشتراکات باعث نزدیکی این دو ملت به یکدیگر شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، محمد صادق بصیری در مراسم افتتاحیه سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه مهاجرین و پناهندگان اتباع خارجی افزود: استان کرمان به عنوان پهناورترین استان ایران با 23 فرمانداری و دو هزار دهیاری، یکی از میزبانان اجتماع بزرگ اتباع خارجی است.
وی تصریح کرد: در کشور ما حدود 3313 موسسه قرآنی ثبت شده وجود دارد و استان کرمان با 350 موسسه قرآنی بیش از 10 درصد این موسسات را در خود جای داده است.
دکتر بصیری با اشاره به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی اتباع خارجی اظهار داشت: اتباع افغانستان به عنوان پرچمداران دین و فرهنگ در کشور ایران هستند و جمهوری اسلامی تلاش کرده است میزبان خوبی برای آن ها باشد.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با تأکید بر نقش آموزه های قرآنی در ماندگاری نظام اسلامی افزود: علت دشمنی ها با انقلاب اسلامی به دلیل پافشاری ما بر قرآن و تأسی از آموزه های صبر، مقاومت و تحکیم این کتاب آسمانی است.