در سفر سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان به شهرستان راور، مجموعاً  2 هزار و 974 میلیون تومان پروژه افتتاح و به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمدصادق بصیری صبح یکشنبه به همراه مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری و در سومین روز از دهه فجر، به شهرستان راور سفر کرد و در بدو ورود به این شهرستان مورد استقبال امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولین این شهرستان قرار گرفت.
* راه معابر روستایی بخش کوهساران
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان در ابتدای سفر با حضور در روستای قنات گرم بخش کوهساران از توابع شهرستان راور، 70 هزار متر مربع راه معابر روستایی را با اعتباری بالغ بر 100 میلیون تومان افتتاح نمود.
لازم به ذکر است که آسفالت راه معابر روستای قنات گرم با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی صورت پذیرفته است.
* طرح مرغداری گوشتی 20 هزار قطعه ای
دکتر بصیری همچنین طرح مرغداری گوشتی 20 هزار قطعه ای روستای قنات گرم بخش کوهساران را با سرمایه گذاری بالغ بر 800 میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی و با مشارکت بانک کشاورزی افتتاح کرد.
از مجموع سرمایه گذاری صورت گرفته در این طرح، 400 میلیون ریال تسهیلات بانکی و 400 میلیون ریال آورده شخصی بوده است.
* طرح احداث استخر ذخیره آب و پرورش ماهی قزل آلا
افتتاح طرح پرورش ماهی قزل آلا با سرمایه گذاری بالغ بر 5 میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه روستایی و عشایر با حمایت از بانک کشاورزی دیگر برنامه های سفر یکروزه سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان به شهرستان راور بود.
لازم به ذکر است؛ از مجموع سرمایه گذاری صورت گرفته در این طرح، 2 میلیارد ریال تسهیلات بانکی و 3 میلیارد ریال آورده شخصی بوده است.
* احداث خط مانوری بین شهرستان راور و چترود
دکتر بصیری در ادامه سفر به روستای دارستان از توابع شهرستان راور، خط مانوری بین شهرستان راور و چترود را به طول شبکه 12.7 کیلومتر و اعتباری بالغ بر5 میلیارد و 940 میلیون ریال از منابع داخلی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان افتتاح نمود.
احداث این پروژه در فروردین 97 آغاز و در بهمن ماه 97 با حضور سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان به بهره برداری رسید.
* راه معابرشهری راور
در بدو ورود سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان به شهر راور، راه معابر شهری به طول 250 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 180 میلیون تومان از منابع داخلی شهرداری افتتاح شد.
* ساختمان آتش نشانی شهرداری راور
افتتاح ساختمان آتش نشانی شهرداری راور با اعتباری بالغ بر 800 میلیون تومان در زیربنایی حدود 400 متر مربع و 900 متر مربع زمین و عرصه از دیگر برنامه های این سفر یکروزه بود.
لازم به ذکر است؛ از مجموع اعتبار صورت گرفته در این طرح، 80 میلیون تومان از محل سازمان دهیاری و شهرداری ها، 720 میلیون تومان از منابع داخلی شهرداری راور بوده است.
با توجه به اینکه از شهرستان راور تا 300 کیلومتر به سمت محور دیهوک هیچگونه ایستگاه آتش نشانی وجود ندارد، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی آین کرمان قول مساعد داد تا این موضوع پیگیری و در صورت امکان یک ایستگاه در جاده فوق الذکر احداث و یک دستگاه خودروی آتش نشانی در این ایستگاه مستقر شود.