سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه طراحی برنامه ها در بعدهای مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ... باید از حرکات تصنعی خارج شده و خودشان را در جامعه به خوبی نشان دهند، گفت: وعده های بی فرجام و وارونگی وعده ها می تواند سرمایه اجتماعی را به ناامیدی و بی اعتمادی مبدل سازد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمدصادق بصیری در شورای اداری شهرستان راور، ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای والامقام، افزود: شهرستان راور با پیشینه تاریخی و تمدنی که دارد باید در موضوعاتی همچون اخلاق و پاسداری از ارزش ها همچون گذشته سرآمد باشد.
وی با تاکید براینکه وظیفه ما برای خدمت به مردم انقلابی، ولایی، فرهنگی، سختکوش و کارگشا بسیار زیاد است، تصریح کرد: برای جبران مافات و دینی که مردم بر گردن مسئولین دارند، باید قدم های جدی تری در جهت رفع مسائل و مشکلات آنان برداشته شود.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه در سفر به شهرستان راور شاهد بسیاری از ظرفیت ها و پتانسیل های این شهرستان بودم، هر چند جای کار بسیار است، یادآورشد: نکته ای که مقام معظم رهبری در سخنان خود مکرر بر آن تاکید داشته و مورد توجه مسئولین دولت می باشد، بحث امیدواری است زیرا ناامیدی موجب از بین رفتن سرمایه اجتماعی می گردد.
دکتر بصیری با تاکید براینکه ناامیدی در جامعه موجب بی اعتمادی دائم می شود، خاطرنشان کرد: وعده های بی فرجام، وارونگی وعده ها، انتقادات تندی که نسبت به نظام و انقلاب صورت می پذیرد، فقدان اطلاع رسانی، سابقه ذهنی در جریان برخی از پرونده های اقتصادی از جمله عناصری هستند که می تواند سرمایه اجتماعی را به ناامیدی و بی اعتمادی مبدل سازد.
وی با اشاره به اینکه دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی چه ملموس و چه ناملموس برای جامعه شناخته شده نیست، گفت: مسئولین باید توجه داشته باشند که میان وعده ها و اقدامات باید تناسب وجود داشته باشد به نحوی که طراحی این برنامه ها در بعدهای مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ... از حرکات تصنعی خارج شده و خودشان را در جامعه به خوبی نشان دهند.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان در ادامه از افتتاح 137 طرح بخش خصوصی با سرمایه گذاری 81 هزار و 160 میلیون ریال و افتتاح 504 طرح بخش دولتی با اعتباری بالغ بر 13 هزار و 240 میلیون ریال در دهه فجر امسال در استان کرمان خبر داد و افزود: مجموع سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولتی در استان، حدود 641 عنوان طرح و رقمی بالغ بر 94 هزار و 400 میلیارد ریال و با اشتغالزایی برای بیش از 5 هزار نفر می باشد.
بصیری با تاکید براینکه مهمترین مشکل و دغدغه مردم در موضوعات اقتصادی است، نه حوزه های امنیتی و سیاسی، تصریح کرد: باید با استفاده از ظرفیت های موجود بیش از پیش تلاش شود تا شرایط اشتغال برای جوانان جویای کار فراهم شود لذا این حجم سرمایه گذاری صورت گرفته در استان کرمان امید بخش بوده و نشان دهنده عظم مسئولین برای رفع مسائل و مشکلات مردم است.وی از جوانان جویای کار درخواست کرد تا براساس ظرفیت بازار کار، مهارت های لازم را بیاموزند.