سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: در اوضاع کنونی کشور که مشکلات و موانع زیادی در مسیر تولید وجود دارد، ایجاد فضای کسب و کار، تولید و رونق، کمتر از جهاد نیست.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمدصادق بصیری ظهر یکشنبه مصادف با سومین روز از دهه فجر  به شهرستان کوهبنان سفر کرد و مورد استقبال فرماندار و جمعی از مسئولین این شهرستان قرار گرفت.
* افتتاح هجده واحد مسکونی بازسازی شده
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان در بدو ورود به این شهرستان، با حضور در منزل یکی از مددجویان کمیته امداد، هجده واحد مسکونی بازسازی شده با مشارکت کمیته امداد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اخذ تسهیلات ستاد بازسازی را با اعتباری بالغ بر هزار و 800 میلیون ریال افتتاح نمود.
دکتر بصیری با تبریک فرارسیدن چهلمین بهار انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای والامقام، به تاسیس کمیته امداد با فرمان امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: کمیته امداد یکی از نهادهایی است که به جای پرداختن به حاشیه،خدمت به مردم را در راس امور قرار داد و مردم را در این امر خیر به مشارکت گرفت.
* افتتاح تونل 20 معدن هشونی
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان در ادامه سفر خود به شهرستان کوهبنان، تونل 20 معدن هشونی را با اعتباری بالغ بر 25 هزار میلیون ریال و ظرفیت دو هزار و 500 تن استخراج روزانه ذغال، افتتاح نمود.
دکتر بصیری در حاشیه افتتاح تونل 20 معدن هشونی، تصریح کرد: در اوضاع کنونی کشور که مشکلات و موانع زیادی در مسیر تولید وجود دارد، ایجاد فضای کسب و کار، تولید و رونق، کمتر از جهاد نیست.
وی با اشاره به گزارش های مدیرعامل شرکت ذغال سنگ استان کرمان، یادآورشد: گزارش ها حاکی از موفقیت و پیشرفت است، کارگران قشر زحمتکشی هستند که در شرایط سخت کار می کنند لذا انتظار می رود حقوق و مطالبات آنها به موقع پرداخت و نسبت به وضعیت بهداشتی و زندگی کارگران بیش از پیش رسیدگی شود.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان تاکید کرد نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت حامی قشر کارگر است.
لازم به ذکر است؛ معدن هشونی سال 1355 راه اندازی شده که بیش از 90 درصد کارگران آن بومی هستند و از مجموع 20 میلیون تن ذغال ذخیره شده، تاکنون هشت میلیون تن استخراج شده است که امید است با افتتاح تونل 20 معدن هشونی به تولید نزدیک 30 هزار تن ذغال دست یابیم.
تونل 20 معدن هشونی ظرفیت استخراج روزانه 2 هزار و 500 تن ذغال را داراست که تاکنون 100 تن از آن استخراج شده است.

* افتتاح و کلنگ زنی در شهرستان کوهبنان
در ادامه سفر سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان به شهرستان کوهبنان، 32 طرح نیروگاه خورشیدی 5 کیلوواتی ویژه مددجویان کمیته امداد با اعتباری بالغ بر 800 میلیون تومان (برای هر طرح 25 میلیون تومان) افتتاح شد.
همچنین نیروگاه خورشیدی 100 کیلوواتی فتوولتائیک شهرستان کوهبنان با سرمایه گذاری بالغ بر 10 هزار میلیون ریال با حضور دکتر محمدصادق بصیری افتتاح شد.
همچنین کلنگ زنی احداث پل سلمان شهر کوهبنان با اعتباری بالغ بر 5 هزار میلیون ریال پایان بخش سفر یکروزه سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان به شهرستان کوهبنان بود.