سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با نام بردن از مردم به عنوان مهم ترین عنصر انقلاب اسلامی که با حرکت خود فجر را آفریدند، گفت:  انقلاب اسلامی ایران یک سازمان مردم نهاد بزرگ است زیرا این انقلاب را مردم به وجود آوردند و آن را پیش بردند.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمدصادق بصیری در گردهمایی سازمان‌های مردم نهاد به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با اشاره به گزیده ای از تفسیر سوره فجر، افزود: فجر به معنای گشایش نور در ظلمت است لذا این ارتباط معنایی موجب شده تا برخی از مفسرین آغاز ماه محرم و حرکت عظیم امام حسین(ع)، عید سعید قربان را به "فجر" نامگذاری کنند و مبنای نامگذاری دهه فجر نیز می باشد.
وی با اشاره به تقارن ایام فاطمیه با دهه فجر، یادآورشد: انقلاب اسلامی ایران یک جوشش و خروش بوده است همچنین در مکتب اهل بیت (ع) جوشش، خروش، فریاد و حرکت وجود داشته و دارد.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان تصریح کرد: هرگاه انسان تاریکی‌های دل خود را پاک و روشنی در دل خود ایجاد ‌کند، یک نوع فجر می‌باشد لذا هرگونه روشنی در دل تاریکی می‌تواند دلالت بر فجر داشته باشد.
دکتر بصیری با اشاره به اینکه در چنین ایامی بود که فریادی از فریادرسی به گوش مردم رسید و ملت بزرگ ایران با حرکت خود فجر را آفریدند، خاطرنشان کرد: مهمترین عنصر انقلاب اسلامی مردم هستند بنابراین می توان از انقلاب اسلامی به عنوان یک سازمان مردم نهاد بزرگ یاد کرد زیرا این انقلاب را مردم بوجود آوردند و آن را پیش بردند.
وی یکی از مهمترین وظایف دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری را ایجاد پیوند بین دولت و مردم عنوان کرد و گفت: آفرین به جوانان ما که با تاسی از فرمان امام راحل و مقام معظم رهبری در سازمان های مردم نهاد (NGO) کار کرده و زحمت می کشند.