در ششمین روز از یوم الله دهه فجر و در جریان سفر سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان به شهرستان بافت، 122 طرح عمرانی با اعتبار و سرمایه گذاری بالغ بر 55 میلیارد تومان افتتاح و هجده طرح عمرانی و اقتصادی با اعتبار و سرمایه گذاری بالغ بر 180 میلیارد تومان کلنگ زنی و عملیات اجرایی آنها آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمدصادق بصیری صبح چهارشنبه مصادف با ششمین روز از یوم الله دهه فجر به اتفاق وفایی مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمان به جنوب غرب استان سفر و در بدو ورود به شهرستان بافت، مورد استقبال امام جمعه، فرماندار بافت و نماینده مردم شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

** افتتاح پنج سامانه دیجیتال رادیویی و تلویزیونی در شهرستان بافت
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان در جریان سفر خود به شهرستان بافت، پنج سامانه دیجیتال رادیویی و تلویزیونی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان (30 درصد از محل کمیته برنامه ریزی شهرستان و 70 درصد از محل اعتبارات صدا و سیما) را افتتاح کرد.
با افتتاح این پروژه 6 هزار و 700 نفر در شهرستان بافت (روستاهای انجرک 650 نفر، بیدکوئیه 250 نفر، حسین آباد 650 نفر، هارموئیه 750 نفر، بزنجان 4 هزار و 655 نفر) تحت پوشش سامانه دیجیتال رادیویی و تلویزیونی قرار گرفتند.
لازم به ذکر است؛ برای هر سامانه هزینه ای بالغ بر 200 میلیون تومان هزینه شده است.

** افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی شهرستان بافت

الف) ساختمان مرکز خدمات جامع سلامت شهری ولی عصر(عج)
در ادامه سفر دکتر بصیری به شهرستان بافت، ساختمان مرکز خدمات جامع سلامت شهری ولی عصر(عج) با هزینه 900 میلیون تومان از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی کرمان و متراژ 515 متر مربع زیربنا افتتاح و به بهره برداری رسید.
لازم به ذکر است؛ این مرکز که ظرفیت چهار پزشک را دارد، در حال حاضر به دو پزشک فعال می باشد و 50 هزار نفر از جمعیت شهری بافت را (براساس سرشماری) تحت پوشش قرار می دهد.

ب) مرکز پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان و بیماری های واگیردار
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان  همچنین مرکز پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان و بیماری های واگیردار را با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان و انبار داروئی بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) را با اعتبار 200 میلیون تومان افتتاح نمود.
در این مرکز 29 نفر از پزشکان متخصص مستقر هستند که خدمات بهداشتی و درمانی همچون اندسکوپی، ماموگرافی و کولونوسکوپی را ارائه می کنند.

پ) پد هلیکوپتر امدادی بیمارستان پیامبراعظم(ص) بافت
در ادامه سفر دکتر بصیری به شهرستان بافت، پد هلیکوپتر امدادی بیمارستان پیامبراعظم(ص) بافت با اعتباری بالغ بر 90 میلیون تومان، طی قراردادی فیمابین دانشگاه علوم پزشکی کرمان و هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی افتتاح شد.
بنا برا اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان، اورژانس هوایی در سال 93 در استان کرمان راه اندازی و تاکنون جمعیتی بالغ بر 342 مورد بیمار را به مرکز استان (بیمارستان افضلی پور) منتقل و از مرگ حتمی نجات داده است.
** افتتاح پروژه های اداره کل راه و شهرسازی
آئین کلنگ زنی پروژه تکمیل و احداث قطعه سوم از باند دوم محور سیرجان – بافت به عنوان محور بزرگراهی ملی، به طول یازده کیلومتر و با برآورد هزینه ای بالغ بر 243 میلیارد ریال با حضور سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان برگزار شد.
همچنین باند دوم محور بافت – ارزوئیه – حاجی آباد به طول 6.5 کیلومتر و با برآورد هزینه ای بالغ بر 120 میلیارد ریال کلنگ زنی شد.

** پروژه آبرسانی به مجتمع جمیل آباد – جمال آباد
افتتاح پروژه آبرسانی به مجتمع جمیل آباد – جمال آباد با هدف تامین آب آشامیدنی پنج روستای (جمیل آباد، جمال آباد، گرگوئیه، دولت آباد و شبتان) با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و یکصد میلیون تومان از محل اعتبار کمیته برنامه ریزی شهرستان صورت گرفت.
در راستای افتتاح این پروژه خرید و اجرای لوله به طول 19 کیلومتر و ساخت سه باب حوضچه شیرآلات و اتصالات انجام پذیرفته است و 227 نفر خانوار و جمعی بالغ بر 681 نفر از نعمت آب آشامیدنی بهره مند خواهند شد.
** پروژه آبرسانی به روستای ارکان
افتتاح پروژه آبرسانی به روستای ارکان با هدف تامین آب آشامیدنی روستای ارکان با 84 خانوار و جمعیتی بالغ 284 نفر و با اعتباری بالغ بر 571 میلیون تومان از محل اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان و صندوق توسعه ملی انجام پذیرفت.
خرید و اجرای لوله به طول هشت کیلومتر، حفر و تجهیز کامل یک حلقه چاه، ساخت یک باب مخزن صد متر مکعبی، ساخت شش باب حوضچه شیرآلات و اتصالات، حصارکشی به طول 245 متر در راستای عملیات پروژه آبرسانی به روستای ارکان صورت گرفته است.
** بهسازی برج های نوری و حصارکشی مخازن
در جریان سفر دکتر بصیری به شهرستان بافت، پروژه شرکت آب و فاضلاب شهری استان از قبیل حصارکشی مخازن 12 هزار متر مکعبی، بهسازی برج های نوری با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان و پروژه آبرسانی به شهرک های سیل بند، گل ها، رزمندگان، بنیاد مسکن به طول 7 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.
**احداث ساختمان اداری و سالن اجتماعات اتاق اصناف
ساختمان اداری و سالن اجتماعات اتاق اصناف این شهرستان در زیربنای 380 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 350 میلیون تومان نیز با حضور سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در جریان سفر سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان به شهرستان بافت، 122 طرح عمرانی با اعتبار و سرمایه گذاری بالغ بر 55 میلیارد تومان افتتاح و هجده طرح عمرانی و اقتصادی با اعتبار و سرمایه گذاری بالغ بر 180 میلیارد تومان کلنگ زنی و عملیات اجرایی آنها آغاز شد.