در دومین روز از سفر سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان به جنوب غربی استان، بیش از هشت پروژه در بخش های کشاورزی، برق، صنعت، معدن و تجارت در شهرستان ارزوئیه با اعتباری بالغ بر سی میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمدصادق بصیری صبح پنجشنبه در ادامه سفر دو روزه خود به جنوب غرب استان و همزمان با هفتمین روز از یوم الله دهه فجر، بیش از هشت پروژه در بخش های کشاورزی، برق، صنعت، معدن و تجارت در شهرستان ارزوئیه را با اعتباری بالغ بر سی میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رساند.
** گلخانه های هیدروپونیک مجتمع کشاورزی ابراهیم آباد
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان در بدو ورود به شهرستان ارزوئیه، مورد استقبال امام جمعه و فرماندار ارزوئیه و نماینده مردم شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی قرار گرفت.
افتتاح فاز دوم گلخانه های هیدروپونیک مجتمع کشاورزی روستای ابراهیم آباد با سرمایه گذاری بیست میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با مشارکت صندوق توسعه ملی و اشتغالزایی برای بیش از هفتاد نفر، از نخستین برنامه های سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان در شهرستان ارزوئیه بود.
لازم به ذکر است؛ برآورد شده که این پروژه در چهار فاز با سرمایه گذاری بالغ بر 63 میلیارد تومان احداث شود، این در حالیست که از مجموع بیست هکتاری گلخانه های هیدروپونیک مجتمع کشاورزی ابراهیم آباد، 10 هکتار به فاز اول و دوم اختصاص یافته و انتظار می رود در آینده ای نزدیک ، فازهای سوم و چهارم نیز به بهره برداری خواهند رسید.
محصول گلخانه هیدروپونیک مجتمع کشاورزی روستای ابراهیم آباد، گوجه فرنگی است و صد در صد این محصول به کشورهایی نظیر روسیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می شود.
** افتتاح پروژه های برق رسانی شهرستان ارزوئیه
دکتر بصیری در ادامه سفر خود به شهرستان ارزوئیه، پروژه های برق این شهرستان را از قبیل پروژه تامین برق آبادی احمد ملک پور با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون ریال، پروژه رفع ولتاژ روستاهای سرخان، سلطان آباد، محمودآباد با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و 240 میلیون ریال و همچنین پروژه توسعه متقاضیان فاقد شبکه شهری و روستایی و رفع افت ولتاژ نصر یک و دو را با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 36 میلیون ریال افتتاح نمود.
در راستای اجرای پروژه های برق شهرستان ارزوئیه، هزار و 695 متر شبکه فشار ضعیف، 391 متر شبکه فشار متوسط و 4 دستگاه ترانس 100 کاوا مجموعاً با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 476 میلیون ریال صورت پذیرفته است.

** افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت شهری
 افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت شهری ارزوئیه با 350 متر مربع زیربنا و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و تومان از دیگر برنامه های سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان در سفر به شهرستان ارزوئیه بود.
لازم به ذکر است، این مرکز از قبل در شهرستان ارزوئیه کلیه خدمات بهداشتی و درمانی سطح یک را به مردم این شهرستان با بیست نفر کادر درمانی، ارائه می کرده است اما ساختمان آن مرکز فاقد استانداردهای لازم و تجهیزات بود که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ساختمان این مرکز در زمینی با زیربنای 180 متر مربع احداث و تجهیز شد.
دیدار و گفتگو با بیماران و همراهان آنان در مرکز خدمات جامع سلامت شهری ارزوئیه و بررسی سطح رضایتمندی بیماران از خدمات ارائه شده در این مرکز، از حاشیه های این افتتاح بود.

** افتتاح دبستان 12 کلاسه شهید عرب نژاد
دبستان 12 کلاسه شهید عرب نژاد شهر ارزوئیه که از پروژه های تخریب و نوسازی اداره کل نوسازی مدارس استان است، با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 340 میلیون تومان با زیربنای هزار و 330 متر مربع در دو طبقه با حضور سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان افتتاح و به بهره برداری رسید.
لازم به ذکر است؛ در فضای باز این دبستان سالن چند منظوره ای با اعتباری بالغ بر 400 میلیون تومان از سوی اداره نوسازی مدارس در حال احداث است که تاکنون پیشرفت فیزیکی قابل قبولی داشته است.
دکتر بصیری در حاشیه افتتاح دبستان12 کلاسه شهید عرب نژاد شهر ارزوئیه، دقایقی را با دانش آموزان و فرهنگیان در فضایی صمیمی به بحث و گفتگو پرداخت.
** افتتاح معدن کرومیت آبگرم روستای چیل آباد
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان همچنین به اتفاق نماینده مردم شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه با حضور در روستای چیل آباد، معدن کرومیت آبگرم را با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد تومان و تولید محصول کنستانتره و کرم و اشتغالزایی برای بیست نفر افتتاح و به بهره برداری رسانید.
لازم به ذکر است؛ این معدن فعالیت خود را از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز نموده است و روزانه 12 تن محصول با عیار 45 درصد تولید می کند.
** افتتاح طرح آبیاری تحت فشار (تیپ)
طرح آبیاری تحت فشار (نوار تیپ) شرکت تعاونی کشاورزی سوم شعبان شهرستان اروزئیه با هزار و دویست نفر عضو، با سرمایه گذاری بالغ بر 2 میلیارد تومان و در 164 هکتار با حضور دکتر بصیری افتتاح و به بهره برداری رسید.
لازم به ذکر است، برای اجرای طرح آبیاری تحت فشار در شش هزار و صد هکتار از شهرستان ارزوئیه پرونده تشکیل شده، که از این مجموع 3 هزار و 850 هکتار تحویل موقت داده شده و هزار و دویست هکتار نیز در دست اجراست.
** افتتاح دامداری 150 راسی روستای گردشگری مزار
دامداری 150 راسی (اصلاح نژاد) روستای گردشگری مزار با سرمایه گذاری بالغ بر 200 میلیون تومان با حضور سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان افتتاح شد.
این پروژه یکی از طرح های سامانه کارا است که بحث اصلاح نژاد دام را در اولویت قرار داده است لذا به طرح موجود 160 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.
لازم به ذکر است؛ در سطح شهرستان ارزوئیه بیست طرح دامداری اصلاح نژاد با سرمایه گذاری بالغ بر سه میلیارد تومان در دستور کار است که تاکنون هفت طرح افتتاح و به بهره برداری رسیده است.
** افتتاح گلخانه نیم هکتاری سروش شکوه زاده
افتتاح گلخانه 500 هکتاری سروش شکوه زاده با سرمایه گذاری 900 میلیون تومان ( 700 میلیون تومان تسهیلات و 200 میلیون تومان سهم آورده) و تولید سالانه 200 تن محصول خیارسبز خاردار، پایان بخش برنامه های سفر سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان به شهرستان ارزوئیه بود.