سرپرست معاونت سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان در سفر یکروزه خود به شهداد از آخرین وضعیت گردشگری منطقه بازدید کرد و شهداد را برند و قطب گردشگری خواند.

دکتر محمدصادق بصیری در جریان این سفر، جاذبه های شهداد، حوزه بیابان لوت و کلوتها را منحصر به فرد خواند وگفت: کویر قبلا به عنوان تهدید به شمار می آمد اما امروزه با نگاه مسئولین به  یک فرصت تبدیل شده است و باید از این فرصت پیش آمده به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.
وی با اشاره به هواپیمایی ماهان ،معین اقتصادی بخش شهداد گفت: معین اقتصادی شهداد در کنار ایجاد اقامتگاه های بوم گردی، زیر ساخت لازم را در بحث صنعت گردشگری آماده ساخته است و گردشگران می توانند با اطمینان خاطر در منطقه، خدمات دریافت کنند.
دکتر بصیری جاذبه های کویر شهداد را یک پدیده خاص دانست و تصریح کرد: شهداد در حال حاضر به یک برند و قطب گردشگری تبدیل شده است و نباید اجازه دهیم حضور برخی افراد و گروههای آفرود سبب نابودی این بیابان زیبا و تخریب کلوت ها شود.
 
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری کرمان در پایان ضمن تشکر از اقدامات انجام شده توسط مسئولین در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی خاطر نشان کرد: هم مردم و هم دولت باید دست به دست یکدیگر دهند تا این طبیعت زیبا حفظ شود.
یادآور می شود دکتر بصیری در سفر به شهداد که بخشدار و مسئول میراث فرهنگی وی را همراهی کردند از برخی آثار تاریخی، مجتمع کشاورزی رشیدفرخی، مجموعه هواپیمایی ماهان در ملک آباد، کلوتها و همچنین اقامتگاههای کاشکیلو و کلوت را مورد بازدید قرار داد.