سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان، با طرح ۹ مساله پژوهشی گفت: پژوهش  لازمه هر تصمیم و اقدام کارشناسانه است.
 
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمدصادق بصیری در سومین جشنواره علمی و پژوهشی آگیرا که در تالار خواجه نصیر دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، با تاکید براینکه پژوهش می تواند زیربنای تعلیم و تربیت باشد، افزود: هر پژوهشی باید از پنج مرحله مشاهده، مساله یابی، فرضیه سازی، آزمون فرضیه و نظریه بگذرد تا مقرون به صحت و دقت باشد.
وی مهمترین مساله استان را چگونگی استفاده از ظرفیت های بزرگ انسانی و مواهب خدادادی برای عمران و آبادی و کاهش محرومیت ها دانست.
 دکتر بصیری یادآورشد: رویکرد استانداری کرمان در برنامه ها و اقدامات اجرایی براساس پژوهش و استدلال است بنابراین اصالت استدلال طبق دیدگاه استاندار کرمان باید محور هر تصمیم و اقدامی باشد.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان تصریح کرد: استان کرمان به دلیل وسعت زیاد و تنوع فراوان اقلیمی و فرهنگی و اقتصادی مسائل فراوانی دارد و  پژوهشگران از طریق تحقیق و مساله یابی می توانند پیشنهادهای لازم را برای حل مشکلات ارائه دهند.
 
دکتر بصیری با طرح سوالاتی در حوزه سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرا روی محققان و پژوهشگران استان، گفت: پاسخ به این سوالات و ارائه راهکار از سوی پژوهشگران می تواند خدمت زیادی به سلامت جامعه کند و موفقیت های بزرگتری را به ارمغان آورد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی ۹ سوال را اینگونه مطرح کرد:.
1-پایه و اساس وفاق ملی و همگرایی و راههای رسیدن به این مهم چیست؟
2-احزاب چگونه می توانند در جهت منافع ملی حرکت کنند؟
3-انتخابات سالم که شرط اولیه دموکراسی و مردم سالاری است به چه زمینه هایی نیاز دارد؟
4-منشور حقوق شهروندی چگونه باید به فرهنگ تبدیل شود؟
5-تحلیل سیاسی از رخدادها چه ملازماتی دارد؟
6-راه های امنیت پایدار در استان کرمان چیست؟
7-نحوه تبدیل تهدیدها به فرصت ها در حوزه امنیت چیست؟
8-تحلیل زمینه ی پدیده های ضدامنیتی مثل سرقت، نزاع، مواد مخدر و قاچاق کالا چگونه است؟
9-ریشه عصبانیت ها، کم توجهی به قانون، افسردگی ها، طلاق، تکدی گری و موارد دیگر اجتماعی چیست؟
 
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در حاشیه آئین سومین جشنواره علمی و پژوهشی آگیرا با حضور حجت الاسلام المسلمین دکتر ذوعلم معاون وزیر آموزش و پرورش، دکتر بصیری سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان، اسکندری مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولین استان، از فرهنگیان برتر استان و دارای رتبه کشوری در جشنواره ها تجلیل شد.