سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان بر لزوم ارتقا سطح فرهنگ مطالعاتی و عمومی جوانان در زمینه ایثار و شهادت تاکید کرد و گفت: منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با دست اندرکاران کنگره بزرگداشت شش هزار و 500 شهید استان، رسالت را بر کرمانی ها سنگین تر کرده است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمدصادق بصیری ظهر دوشنبه در جلسه شورای عالی استانی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ضمن تاکید بر برگزاری جلسات این شورا حداقل هر سه ماه یکبار، افزود: منویات مقام معظم رهبری در دیدار با دست اندرکاران کنگره بزرگداشت شش هزار و 500 شهید استان، رسالت را بر کرمانی ها سنگین تر کرده است و انتظار می رود جلسات این شورا با جدیت، حضور و علاقه بیشتر اعضا تشکیل شود.
وی با اشاره به مفاد دستورالعمل شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت؛ از دستگاه های اجرایی استان خواست هر چه سریع تر نسبت به معرفی یک رابط در سطح معاون برای شرکت فعال در این کارگروه اقدام کنند، یادآورشد: یکی از وظایف این شورا، هماهنگی و ایجاد وحدت رویه در برنامه ها است.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با تاکید بر اهتمام ویژه دستگاه های اجرایی استان در اجرای ویژه برنامه های 22 اسفند سال جاری روز بزرگداشت شهدا، تصریح کرد: نصب اِلمان های مزین به تصاویر شهدا اغلب از سوی اساتید هنرهای تجسمی مورد نقد قرار می گیرند، شایسته است پیش از نصب، از نظرات اساتید دانشگاه هنر استفاده شود تا در آینده دچار خدشه نشوند.
دکتربصیری با اشاره به اینکه چهل سال از عمر انقلاب اسلامی ایران گذشته است اما هنوز جوانان در موضوعات فرهنگی نتوانسته اند با مبانی انقلاب اسلامی آشنایی پیدا کنند، خاطرنشان کرد: خانواده ها در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند لذا در شرایط کنونی نباید از جوانان غافل شد تا فردا مدیون خون شهدا نشویم.
وی با تاکید براینکه کارهای ترویجی و سرکشی از خانواده های معظم شهدا لازم است اما باید در جلسات این شورا برای انجام کارهای مهم و ماندگار در سطح استان تصمیم گیری کرد، گفت: سال های گذشته گروهی در دانشگاه شهید باهنر کرمان طی اقدامی مهم و ماندگار، رشته ادبیات پایداری را راه اندازی کردند و همین موج علمی و دانشگاهی موجب شد تا این رشته هم اکنون در بیست دانشگاه در سطح کشور تدریس شود.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با تاکید بر لزوم ارتقا سطح فرهنگ مطالعاتی و عمومی جوانان در زمینه ایثار و شهادت، افزود: در زمینه های مختلف می توان کارهای نو انجام داده و جریانی ایجاد کرد که تاثیرات خود را در جامعه بر جای بگذارد.
دکتربصیری یادآورشد: عناوین ویژه برنامه های بزرگداشت روز شهدا که از سوی دستگاه ها، نهادها و رده های مختلف نظامی و انتظامی به دبیرخانه شورای عالی استانی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ارسال شده است باید به دنبال برنامه های کنگره بزرگداشت شش هزار و 500 شهید استان با جدیت اجرا شود و گزارش آن به صورت مکتوب و الکترونیکی در اختیار عموم مردم قرار گیرد.

** رونمایی از دفتر دوم وصایای شهدای استان کرمان
در ادامه این جلسه از دفتر دوم وصایای شهدای استان کرمان با حضور دکتر بصیری سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و جمعی از مسئولین استان رونمایی شد.
لازم به ذکر است؛ رونمایی از دفتر اول با چاپ 106 وصیت نامه شهدا در اسفندماه سال 95 انجام شده و قرار است دو هزار وصیت نامه شهدای استان کرمان ویرایش و به تهران ارسال و در 20 جلد چاپ شود.
طبق گفته مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان،  دفتر سوم وصایای شهدای استان در حال چاپ است و قرارداد چاپ دفتر چهارم وصایای شهدا نیز منعقد شده است.