به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمدصادق بصیری در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان کرمان افزود: تکامل برنامه دوران کودکی که اجرای آن در شهرستان زرند از سوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تدوین شده است و بایستی نسبت به فرهنگسازی، آموزش و همکاری ادارات برای اجرای هر چه بهتر این برنامه اقدام شود.
وی ادامه داد: در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان کرمان، موضوع عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی قاچاق در سطح استان مورد پیگیری قرار خواهد گرفت و این موضوع به صورت  اختصاصی در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان نیز طرح خواهد شد تا  برای پیشگیری از قاچاق محصولات آرایشی و بهداشتی اقدام فوری به عمل آید.
دکتر بصیری به موضوع ستاد تسهیلات نوروزی دانشگاه علوم پزشکی نیز اشاره و بیان کرد: در این نشست مقرر شد که معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در تعامل با فرمانداری های استان و با همکاری دستگاه های ذیربط در شهرستان ها اقدامات لازم را به ویژه در حوزه کنترل توزیع مواد غذایی در اماکن عمومی انجام داده و برای رفع آلودگی ها و زباله ها نیز اقدام موثر صورت گیرد.
وی اظهارداشت: با توجه به گزارش سازمان ورزش و جوانان و تاثیر آن در سلامت عمومی پیشنهاد شد که معین های اقتصادی استان برای رفع کمبود اعتبارات در این زمینه تشویق شوند و همچنین درمورد نیاز کرمان به مجموعه مستقل ورزشی بانوان نیز تدابیر لازم برای سال آینده اتخاذ شود.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان در مورد تعیین تکلیف مراکز عرضه شیر فله و غیر پاستوریزه توسط اداره کل دامپزشکی استان کرمان نیز گفت: لازم است دستگاه های همکار در این زمینه نظارت روزانه داشته باشند و تذکرات لازم را  به ویژه در زمانی که نیاز به برخورد قانونی وجود دارد، به عرضه کنندگان بدهند.
دکتر بصیری یادآور شد: همچنین در خصوص مدیریت و کنترل سگ های بلاصاحب نیز مقرر شد که با همکاری اداره کل دامپزشکی، شهرداری، شورای شهر و انجمن حمایت از حیوانات تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شده و ترجیحا این کار به بخش خصوصی واگذار شود.