در مراسمی با حضور سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، فرماندار کرمان و ائمه جمعه، دو مرکز پایش تصویری و مانیتورینگ شهری اختیارآباد و زنگی آباد افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در راستای ایجاد امنیت هوشمند و پایدار در استان کرمان، دو مرکز پایش تصویری شهری با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 700 میلیون تومان در شهرهای زنگی آباد و اختیارآباد افتتاح شد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان، در حاشیه افتتاح مرکز پایش تصویری اختیارآباد با اشاره به نقش و اهمیت دوربین های تصویری شهری در ارتقاء مسائل امنیتی، گفت: هر دوربین پایش تصویری، به اندازه یک کلانتری در تأمین امنیت موثر است و در ثبت و ضبط تخلفات و هوشیاری شبانه روزی نقش بسیار زیادی دارد.
دکتر محمدصادق بصیری تصریح کرد: هم اکنون شهرداری ها متولی نصب و ایجاد دوربین های پایش تصویری در شهرها هستند و در صورت لزوم باید زمینه استفاده مجموعه های انتظامی و امنیتی از این امکانات فراهم شود.
وی همچنین پروژه آسفالت معابر سطح شهر قائم آباد را به متراژ 200 هزار متر مربع افتتاح کرد.
 
بازدید از مراحل بازسازی حمام قدیمی و احداث پروژه مبلمان شهری، آخرین برنامه سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان در سفر به اختیارآباد بود.
دکتر بصیری در آخرین برنامه خود دو بوستان ایلاقی و پردیس را با حضور مدیر کل فرهنگی و اجتماعی استانداری و فرماندار کرمان در منطقه قائم آباد افتتاح کرد.
برای ساخت این دو بوستان، حدود یک میلیارد و 300 میلیون تومان هزینه شده است.